Ortaklar Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Ortaklar Mahallesi sonuçlarında CHP %44,6 ile birinci, AK Parti %28,7 ile ikinci; fark 15,9 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 2,6 puan üstünde. DEM Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,1 (+16,0 puan). CHP oy oranında Germencik ilçesindeki 36 mahalle ve köy arasında 26'ncı sırada. 31 sandık, 9.456 kayıtlı seçmen. Katılım %84,8 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Ortaklar Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Ortaklar Mahallesi, Germencik, Aydın, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyOrtaklar MahallesiGermencikAydın30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP3.400%44,6%49,4%50,5%42,0+2,6
AK Parti2.188%28,7%36,4%36,7%36,4−7,8
DEM Parti1.608%21,1%9,3%3,4%5,1+16,0
Yeniden Refah149%2,0%1,0%1,0%6,1−4,2
Zafer Partisi84%1,1%0,8%1,6%1,9−0,8
İYİ Parti66%0,9%1,3%4,3%3,4−2,5
DP17%0,2%0,3%0,4%0,2+0,1
Saadet17%0,2%0,3%0,3%1,0−0,8
DEVA Partisi13%0,2%0,1%0,1%0,3−0,1
ANAP12%0,2%0,1%0,2%0,0+0,1
BTP11%0,1%0,2%0,3%0,2−0,0
TKP10%0,1%0,2%0,2%0,1−0,0
DSP10%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
EMEP9%0,1%0,2%0,2%0,1+0,1
HÜDA PAR8%0,1%0,1%0,1%0,4−0,3
Vatan Partisi7%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Millet7%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Ocak6%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
TKH5%0,1%0,0%0,1%0,0+0,0
Bağımsızlar2%0,0%0,0%0,1%0,2−0,2
Ortaklar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
319.4568.019%84,87.629390

Germencik ilçesindeki diğer mahalle ve köyler