Harmancık 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Harmancık sonuçlarında CHP %44,7 ile birinci, AK Parti %43,6 ile ikinci; fark 1,0 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 2,7 puan üstünde. AK Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %43,6 (+7,2 puan). 31 mahalle ve köy arasından 13'ünde CHP önde. CHP en güçlü Okçular Mahallesi (%65,0); AK Parti en güçlü Kocapınar Mahallesi (%72,2). Katılım %91,0 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Harmancık 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Harmancık, Bursa, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Harmancık | Bursa | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.050 | %44,7 | %47,7 | %42,0 | +2,7 |
| AK Parti | 2.003 | %43,6 | %38,4 | %36,4 | +7,2 |
| Yeniden Refah | 358 | %7,8 | %4,9 | %6,1 | +1,7 |
| Saadet | 42 | %0,9 | %1,3 | %1,0 | −0,1 |
| İYİ Parti | 41 | %0,9 | %2,3 | %3,4 | −2,5 |
| Zafer Partisi | 27 | %0,6 | %2,2 | %1,9 | −1,3 |
| YTP | 9 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DP | 8 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| DSP | 8 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 8 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DEVA Partisi | 6 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| BTP | 5 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| EMEP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DEM Parti | 4 | %0,1 | %1,6 | %5,1 | −5,0 |
| HAK-PAR | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Memleket | 2 | %0,0 | %0,2 | %0,2 | −0,2 |
| Vatan Partisi | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| TKP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| TKH | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Ocak | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Adp | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Harmancık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 42 | 5.473 | 4.983 | %91,0 | 4.590 | 393 |
Harmancık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Mahallesi | AK Parti | %36,2 | %52,2 | %100,0 | 77 |
| Alutca Mahallesi | AK Parti | %42,3 | %46,2 | %103,8 | 26 |
| Balatdanişment Mahallesi | AK Parti | %18,7 | %71,4 | %97,0 | 99 |
| Ballısaray Mahallesi | CHP | %49,0 | %41,3 | %91,6 | 239 |
| Bekdemirler Mahallesi | CHP | %58,3 | %30,2 | %92,2 | 115 |
| Çakmak Mahallesi | CHP | %51,5 | %35,4 | %97,5 | 157 |
| Çamoğlu Mahallesi | AK Parti | %43,3 | %50,7 | %95,8 | 72 |
| Çatalsöğüt Mahallesi | CHP | %42,2 | %32,8 | %91,9 | 332 |
| Dedebali Mahallesi | AK Parti | %32,5 | %47,5 | %100,0 | 93 |
| Delicegüney Mahallesi | AK Parti | %24,2 | %63,6 | %102,9 | 35 |
| Dutluca Mahallesi | AK Parti | %33,1 | %49,6 | %90,3 | 155 |
| Ece Mahallesi | CHP | %51,6 | %44,4 | %94,2 | 139 |
| Gedikören Mahallesi | AK Parti | %30,8 | %59,6 | %91,3 | 184 |
| Gökçeler Mahallesi | AK Parti | %28,5 | %58,5 | %95,5 | 156 |
| Gülözü Mahallesi | CHP | %41,5 | %31,8 | %96,9 | 228 |
| Harmancık Akalan Mahallesi | CHP | %44,0 | %36,0 | %93,2 | 206 |
| Hopandanişment Mahallesi | CHP | %45,8 | %42,7 | %94,7 | 150 |
| Ilıcaksu Mahallesi | AK Parti | %20,4 | %69,4 | %90,2 | 61 |
| İshaklar Mahallesi | AK Parti | %39,3 | %52,5 | %89,3 | 75 |
| Karaca Mahallesi | AK Parti | %41,5 | %51,5 | %89,7 | 155 |
| Kepekdere Mahallesi | CHP | %53,0 | %38,8 | %94,1 | 152 |
| Kılavuzlar Mahallesi | AK Parti | %31,8 | %53,0 | %98,7 | 76 |
| Kışmanlar Mahallesi | AK Parti | %35,3 | %53,8 | %91,7 | 216 |
| Kocapınar Mahallesi | AK Parti | %22,2 | %72,2 | %91,7 | 24 |
| Kozluca Mahallesi | CHP | %48,7 | %39,7 | %100,0 | 82 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %53,7 | %39,8 | %84,8 | 1.709 |
| Nalbant Mahallesi | AK Parti | %37,5 | %41,2 | %85,4 | 178 |
| Okçular Mahallesi | CHP | %65,0 | %27,5 | %97,8 | 46 |
| Saçaklı Mahallesi | AK Parti | %24,2 | %57,6 | %106,1 | 33 |
| Yayabaşı Mahallesi | CHP | %49,5 | %42,4 | %98,2 | 110 |
| Yeşilyurt Mahallesi | AK Parti | %35,1 | %50,6 | %94,6 | 93 |
İlgili sonuçlar