Servergazi Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Servergazi Mahallesi sonuçlarında CHP %63,2 ile birinci, AK Parti %26,8 ile ikinci; fark 36,4 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 21,2 puan üstünde. CHP oy oranında Merkezefendi ilçesindeki 50 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 29 sandık, 9.563 kayıtlı seçmen. Katılım %82,2 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 17 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Servergazi Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Servergazi Mahallesi, Merkezefendi, Denizli, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyServergazi MahallesiMerkezefendiDenizli30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP4.853%63,2%51,2%48,1%42,0+21,2
AK Parti2.059%26,8%36,5%38,9%36,4−9,6
İYİ Parti239%3,1%3,0%4,6%3,4−0,3
Zafer Partisi189%2,5%2,2%1,7%1,9+0,5
Yeniden Refah111%1,4%2,2%2,8%6,1−4,7
TİP44%0,6%0,3%0,3%0,1+0,5
DEM Parti35%0,5%2,3%1,1%5,1−4,6
Memleket25%0,3%0,4%0,4%0,2+0,1
DEVA Partisi21%0,3%0,3%0,3%0,3+0,0
Gelecek Partisi16%0,2%0,3%0,3%0,0+0,2
DP15%0,2%0,1%0,3%0,2+0,0
EMEP14%0,2%0,2%0,1%0,1+0,1
BTP10%0,1%0,2%0,2%0,2−0,1
TKP10%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi8%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Bağımsızlar8%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
YTP7%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Millet5%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
DSP3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
HAK-PAR3%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
HÜDA PAR1%0,0%0,2%0,1%0,4−0,4
AB Parti1%0,0%0,0%0,1%0,0−0,0
Abp1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Servergazi Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
299.5637.859%82,27.679180

Merkezefendi ilçesindeki diğer mahalle ve köyler