Sanayi Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Sanayi Mahallesi sonuçlarında DEM Parti %65,7 ile birinci, AK Parti %12,7 ile ikinci; fark 53,0 puan. DEM Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%5,1) 60,7 puan üstünde. HÜDA PAR 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %9,8 (+9,5 puan). DEM Parti oy oranında Ergani ilçesindeki 107 mahalle ve köy arasında 21'inci sırada. 16 sandık, 5.483 kayıtlı seçmen. Katılım %65,8 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Sanayi Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Sanayi Mahallesi, Ergani, Diyarbakır, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOySanayi MahallesiErganiDiyarbakır30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
DEM Parti2.218%65,7%57,6%64,2%5,1+60,7
AK Parti430%12,7%17,9%16,8%36,4−23,7
HÜDA PAR332%9,8%10,3%7,4%0,4+9,5
CHP146%4,3%4,6%3,5%42,0−37,7
Yeniden Refah135%4,0%4,4%3,6%6,1−2,1
DEVA Partisi31%0,9%1,3%1,2%0,3+0,7
İYİ Parti16%0,5%0,6%0,4%3,4−2,9
Zafer Partisi11%0,3%0,3%0,5%1,9−1,6
Saadet10%0,3%0,7%0,7%1,0−0,7
HAK-PAR9%0,3%0,3%0,3%0,1+0,2
TKP8%0,2%0,6%0,4%0,1+0,1
DSP7%0,2%0,3%0,2%0,1+0,1
HKP7%0,2%0,2%0,1%0,0+0,2
BTP5%0,1%0,2%0,2%0,2−0,0
TKH3%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
YTP2%0,1%0,3%0,1%0,1−0,0
Millet2%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
AB Parti1%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
Sanayi Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
165.4833.608%65,83.374234

Ergani ilçesindeki diğer mahalle ve köyler