Narlıca Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Narlıca Mahallesi sonuçlarında AK Parti %86,4 ile birinci, CHP %7,1 ile ikinci; fark 79,3 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%36,4) 50,0 puan üstünde. AK Parti oy oranında Antakya ilçesindeki 95 mahalle ve köy arasında 6'ncı sırada. 32 sandık, 10.204 kayıtlı seçmen. Katılım %75,7 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Narlıca Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Narlıca Mahallesi, Antakya, Hatay, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyNarlıca MahallesiAntakyaHatay30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
AK Parti6.416%86,4%55,4%44,5%36,4+50,0
CHP528%7,1%37,4%44,2%42,0−34,9
Yeniden Refah155%2,1%1,8%2,6%6,1−4,0
İYİ Parti78%1,1%1,2%1,8%3,4−2,3
Memleket63%0,8%0,2%0,2%0,2+0,7
Saadet49%0,7%0,5%0,8%1,0−0,4
Zafer Partisi44%0,6%1,1%1,3%1,9−1,3
EMEP24%0,3%0,1%0,2%0,1+0,3
TİP17%0,2%1,2%2,0%0,1+0,1
DEM Parti12%0,2%0,2%1,1%5,1−4,9
DEVA Partisi7%0,1%0,3%0,2%0,3−0,2
HÜDA PAR6%0,1%0,0%0,1%0,4−0,3
BTP5%0,1%0,1%0,2%0,2−0,1
Abp4%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
DSP3%0,0%0,0%0,1%0,1−0,1
AP3%0,0%0,0%0,1%0,0+0,0
AB Parti3%0,0%0,0%0,1%0,0−0,0
Vatan Partisi2%0,0%0,0%0,1%0,1−0,1
HAK-PAR2%0,0%0,0%0,0%0,1−0,1
YTP1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Bağımsızlar1%0,0%0,0%0,1%0,2−0,2
Narlıca Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3210.2047.723%75,77.423300

Antakya ilçesindeki diğer mahalle ve köyler