Esenkent Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Esenkent Mahallesi sonuçlarında CHP %55,1 ile birinci, AK Parti %37,0 ile ikinci; fark 18,1 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 13,1 puan üstünde. CHP oy oranında Maltepe ilçesindeki 18 mahalle ve köy arasında 15'inci sırada. 43 sandık, 14.419 kayıtlı seçmen. Katılım %80,4 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Esenkent Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Esenkent Mahallesi, Maltepe, İstanbul, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyEsenkent MahallesiMaltepeİstanbul30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP6.175%55,1%61,7%51,2%42,0+13,1
AK Parti4.146%37,0%31,6%39,6%36,4+0,6
Zafer Partisi246%2,2%2,1%2,1%1,9+0,3
Yeniden Refah191%1,7%1,4%2,6%6,1−4,4
DEM Parti160%1,4%1,1%2,1%5,1−3,7
İYİ Parti79%0,7%0,7%0,6%3,4−2,7
Saadet66%0,6%0,3%0,6%1,0−0,4
Bağımsızlar26%0,2%0,2%0,2%0,2+0,1
Memleket20%0,2%0,2%0,2%0,2−0,0
YTP14%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
BTP14%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
TKP11%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi10%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
DEVA Partisi9%0,1%0,1%0,1%0,3−0,2
HAK-PAR8%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
ANAP8%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
TKH7%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
Millet4%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
DSP3%0,0%0,0%0,1%0,1−0,1
Abp3%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
AB Parti1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Ocak1%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Esenkent Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4314.41911.593%80,411.202391

Maltepe ilçesindeki diğer mahalle ve köyler