Esenkent Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Esenkent Mahallesi sonuçlarında AK Parti %46,1 ile birinci, CHP %40,0 ile ikinci; fark 6,1 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%36,4) 9,7 puan üstünde. AK Parti oy oranında Ümraniye ilçesindeki 35 mahalle ve köy arasında 19'uncu sırada. 42 sandık, 14.439 kayıtlı seçmen. Katılım %79,6 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Esenkent Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Esenkent Mahallesi, Ümraniye, İstanbul, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyEsenkent MahallesiÜmraniyeİstanbul30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
AK Parti5.054%46,1%44,3%39,6%36,4+9,7
CHP4.387%40,0%46,5%51,2%42,0−2,0
Yeniden Refah606%5,5%3,4%2,6%6,1−0,6
DEM Parti421%3,8%1,3%2,1%5,1−1,2
Zafer Partisi206%1,9%2,3%2,1%1,9−0,0
Saadet86%0,8%0,6%0,6%1,0−0,2
İYİ Parti59%0,5%0,6%0,6%3,4−2,9
Memleket25%0,2%0,2%0,2%0,2+0,0
Bağımsızlar23%0,2%0,2%0,2%0,2+0,0
DEVA Partisi23%0,2%0,1%0,1%0,3−0,1
YTP15%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
HAK-PAR12%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
BTP12%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
TKP8%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
DSP5%0,0%0,0%0,1%0,1−0,1
TKH3%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
ANAP2%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Millet2%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
Milli Yol2%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Vatan Partisi1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
AB Parti1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Ocak1%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Esenkent Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4214.43911.489%79,610.954535

Ümraniye ilçesindeki diğer mahalle ve köyler