Işıklar Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Işıklar Mahallesi sonuçlarında AK Parti %43,0 ile birinci, CHP %38,6 ile ikinci; fark 4,4 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%36,4) 6,6 puan üstünde. DEM Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %10,5 (+5,5 puan). AK Parti oy oranında Bornova ilçesindeki 45 mahalle ve köy arasında 22'nci sırada. 6 sandık, 1.837 kayıtlı seçmen. Katılım %83,7 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Işıklar Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Işıklar Mahallesi, Bornova, İzmir, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyIşıklar MahallesiBornovaİzmir30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
AK Parti625%43,0%38,2%37,1%36,4+6,6
CHP561%38,6%47,1%49,0%42,0−3,4
DEM Parti153%10,5%4,0%4,2%5,1+5,5
TKP26%1,8%0,3%0,4%0,1+1,7
Zafer Partisi24%1,7%3,2%2,5%1,9−0,3
İYİ Parti16%1,1%4,1%3,6%3,4−2,3
HKP10%0,7%0,1%0,1%0,0+0,7
Yeniden Refah9%0,6%1,0%0,9%6,1−5,5
Memleket5%0,3%0,3%0,3%0,2+0,1
DP4%0,3%0,2%0,4%0,2+0,1
BTP4%0,3%0,3%0,3%0,2+0,1
DEVA Partisi4%0,3%0,3%0,2%0,3+0,0
Saadet3%0,2%0,3%0,4%1,0−0,8
DSP2%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
AB Parti2%0,1%0,0%0,0%0,0+0,1
HAK-PAR2%0,1%0,0%0,0%0,1+0,1
EMEP1%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
ANAP1%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
Işıklar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
61.8371.537%83,71.45285

Bornova ilçesindeki diğer mahalle ve köyler