Çandarlı Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Çandarlı Mahallesi sonuçlarında CHP %63,0 ile birinci, AK Parti %28,1 ile ikinci; fark 34,9 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 21,0 puan üstünde. CHP oy oranında Dikili ilçesindeki 30 mahalle ve köy arasında 8'inci sırada. 22 sandık, 7.017 kayıtlı seçmen. Katılım %75,2 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Çandarlı Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çandarlı Mahallesi, Dikili, İzmir, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyÇandarlı MahallesiDikiliİzmir30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP3.230%63,0%59,3%49,0%42,0+21,0
AK Parti1.442%28,1%28,9%37,1%36,4−8,3
İYİ Parti133%2,6%2,3%3,6%3,4−0,8
Zafer Partisi76%1,5%1,6%2,5%1,9−0,4
DEM Parti61%1,2%3,8%4,2%5,1−3,9
BTP36%0,7%0,8%0,3%0,2+0,5
Vatan Partisi26%0,5%0,4%0,1%0,1+0,4
Yeniden Refah25%0,5%0,4%0,9%6,1−5,6
TKP15%0,3%0,4%0,4%0,1+0,2
EMEP13%0,3%0,3%0,1%0,1+0,2
Bağımsızlar13%0,3%0,4%0,1%0,2+0,1
Memleket11%0,2%0,2%0,3%0,2+0,0
Saadet9%0,2%0,3%0,4%1,0−0,8
DP8%0,2%0,1%0,4%0,2−0,0
ANAP7%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
DSP5%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HKP5%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
TKH5%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
DEVA Partisi4%0,1%0,1%0,2%0,3−0,2
AB Parti3%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
Abp2%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
HAK-PAR1%0,0%0,1%0,0%0,1−0,1
Çandarlı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
227.0175.279%75,25.130149

Dikili ilçesindeki diğer mahalle ve köyler