Maliyeciler Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Maliyeciler Mahallesi sonuçlarında CHP %52,5 ile birinci, AK Parti %34,6 ile ikinci; fark 17,9 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 10,5 puan üstünde. CHP oy oranında Karabağlar ilçesindeki 58 mahalle ve köy arasında 17'nci sırada. 14 sandık, 4.676 kayıtlı seçmen. Katılım %76,8 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Maliyeciler Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Maliyeciler Mahallesi, Karabağlar, İzmir, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyMaliyeciler MahallesiKarabağlarİzmir30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP1.843%52,5%43,8%49,0%42,0+10,5
AK Parti1.216%34,6%41,1%37,1%36,4−1,8
İYİ Parti166%4,7%3,2%3,6%3,4+1,3
Zafer Partisi107%3,0%2,7%2,5%1,9+1,1
DEM Parti82%2,3%5,7%4,2%5,1−2,7
Saadet28%0,8%0,5%0,4%1,0−0,2
Yeniden Refah16%0,5%1,1%0,9%6,1−5,7
TKP11%0,3%0,3%0,4%0,1+0,2
Memleket10%0,3%0,3%0,3%0,2+0,1
DEVA Partisi7%0,2%0,3%0,2%0,3−0,1
EMEP7%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
BTP5%0,1%0,2%0,3%0,2−0,0
ANAP3%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
DP2%0,1%0,1%0,4%0,2−0,1
Vatan Partisi2%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Bağımsızlar2%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
DSP1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
HKP1%0,0%0,0%0,1%0,0+0,0
HAK-PAR1%0,0%0,0%0,0%0,1−0,1
Maliyeciler Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
144.6763.591%76,83.51081

Karabağlar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler