Mithatpaşa Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Mithatpaşa Mahallesi sonuçlarında CHP %68,0 ile birinci, AK Parti %20,7 ile ikinci; fark 47,3 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 26,0 puan üstünde. CHP oy oranında Konak ilçesindeki 111 mahalle ve köy arasında 9'uncu sırada. 19 sandık, 6.398 kayıtlı seçmen. Katılım %75,9 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Mithatpaşa Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Mithatpaşa Mahallesi, Konak, İzmir, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyMithatpaşa MahallesiKonakİzmir30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP3.226%68,0%51,6%49,0%42,0+26,0
AK Parti982%20,7%32,9%37,1%36,4−15,7
İYİ Parti185%3,9%3,5%3,6%3,4+0,5
Zafer Partisi148%3,1%2,3%2,5%1,9+1,2
DEM Parti66%1,4%6,6%4,2%5,1−3,7
TKP41%0,9%0,4%0,4%0,1+0,7
Yeniden Refah18%0,4%0,7%0,9%6,1−5,7
BTP15%0,3%0,3%0,3%0,2+0,1
Bağımsızlar12%0,3%0,1%0,1%0,2+0,1
Memleket9%0,2%0,3%0,3%0,2−0,0
DP8%0,2%0,1%0,4%0,2+0,0
DEVA Partisi7%0,1%0,2%0,2%0,3−0,1
EMEP6%0,1%0,1%0,1%0,1+0,1
Saadet5%0,1%0,3%0,4%1,0−0,9
HKP3%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
Abp3%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
Vatan Partisi2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
TKH2%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
HAK-PAR2%0,0%0,1%0,0%0,1−0,0
DSP1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
AB Parti1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Mithatpaşa Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
196.3984.859%75,94.742117

Konak ilçesindeki diğer mahalle ve köyler