İnönü Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

İnönü Mahallesi sonuçlarında AK Parti %46,9 ile birinci, CHP %37,8 ile ikinci; fark 9,1 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%36,4) 10,5 puan üstünde. AK Parti oy oranında Torbalı ilçesindeki 60 mahalle ve köy arasında 11'inci sırada. 40 sandık, 13.647 kayıtlı seçmen. Katılım %76,1 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

İnönü Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — İnönü Mahallesi, Torbalı, İzmir, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyİnönü MahallesiTorbalıİzmir30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
AK Parti4.730%46,9%41,0%37,1%36,4+10,5
CHP3.812%37,8%44,2%49,0%42,0−4,2
DEM Parti590%5,9%7,0%4,2%5,1+0,8
İYİ Parti267%2,6%2,4%3,6%3,4−0,7
Zafer Partisi238%2,4%1,9%2,5%1,9+0,4
Yeniden Refah233%2,3%1,4%0,9%6,1−3,8
Saadet39%0,4%0,3%0,4%1,0−0,6
DEVA Partisi28%0,3%0,2%0,2%0,3+0,0
BTP25%0,2%0,2%0,3%0,2+0,1
Memleket22%0,2%0,2%0,3%0,2+0,0
TKP21%0,2%0,2%0,4%0,1+0,1
DP16%0,2%0,1%0,4%0,2−0,0
Bağımsızlar11%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
Vatan Partisi10%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
DSP10%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
ANAP9%0,1%0,0%0,1%0,0+0,0
EMEP6%0,1%0,2%0,1%0,1+0,0
HAK-PAR5%0,0%0,1%0,0%0,1−0,0
TKH4%0,0%0,0%0,1%0,0−0,0
Abp4%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
HKP2%0,0%0,0%0,1%0,0−0,0
AB Parti2%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
İnönü Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4013.64710.390%76,110.084306

Torbalı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler