Ekinözü 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Ekinözü sonuçlarında AK Parti %44,9 ile birinci, CHP %34,2 ile ikinci; fark 10,7 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%36,4) 8,4 puan üstünde. Yeniden Refah 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,5 (+7,4 puan). 21 mahalle ve köy arasından 13'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Ataköy Mahallesi (%81,7); CHP en güçlü Anbar Mahallesi (%90,7). Katılım %87,8 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ekinözü 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Ekinözü, Kahramanmaraş, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Ekinözü | Kahramanmaraş | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.990 | %44,9 | %42,4 | %36,4 | +8,4 |
| CHP | 2.278 | %34,2 | %15,2 | %42,0 | −7,8 |
| Yeniden Refah | 901 | %13,5 | %33,5 | %6,1 | +7,4 |
| İYİ Parti | 141 | %2,1 | %3,5 | %3,4 | −1,3 |
| DSP | 87 | %1,3 | %0,2 | %0,1 | +1,2 |
| Zafer Partisi | 50 | %0,8 | %1,5 | %1,9 | −1,2 |
| DEM Parti | 49 | %0,7 | %0,6 | %5,1 | −4,3 |
| BTP | 31 | %0,5 | %0,4 | %0,2 | +0,3 |
| AB Parti | 23 | %0,3 | %0,1 | %0,0 | +0,3 |
| DEVA Partisi | 17 | %0,3 | %0,6 | %0,3 | −0,0 |
| HÜDA PAR | 16 | %0,2 | %0,2 | %0,4 | −0,1 |
| TKP | 15 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Memleket | 14 | %0,2 | %0,4 | %0,2 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 10 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Milli Yol | 8 | %0,1 | %0,2 | %0,0 | +0,1 |
| DP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| HKP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| YTP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HAK-PAR | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 3 | %0,0 | %0,6 | %0,2 | −0,1 |
| TKH | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Ekinözü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 32 | 8.073 | 7.092 | %87,8 | 6.666 | 426 |
Ekinözü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Mahallesi | AK Parti | %59,1 | %35,5 | %93,4 | 122 |
| Alişar Mahallesi | AK Parti | %65,9 | %10,2 | %94,0 | 503 |
| Altunyaprak Mahallesi | CHP | %6,9 | %80,6 | %78,4 | 194 |
| Anbar Mahallesi | CHP | %2,7 | %90,7 | %83,8 | 191 |
| Ataköy Mahallesi | AK Parti | %81,7 | %4,1 | %96,3 | 241 |
| Çiftlik Mahallesi | CHP | %2,7 | %89,2 | %59,2 | 260 |
| Çiftlikkale Mahallesi | CHP | %2,6 | %90,5 | %71,7 | 286 |
| Demirlik Mahallesi | AK Parti | %73,6 | %9,6 | %94,0 | 199 |
| Gaziler Mahallesi | AK Parti | %78,6 | %4,8 | %88,2 | 204 |
| Gözpınar Mahallesi | CHP | %4,6 | %81,6 | %77,8 | 117 |
| İçmeler Mahallesi | CHP | %36,4 | %46,6 | %79,7 | 704 |
| Kabaktepe Mahallesi | AK Parti | %53,7 | %23,5 | %92,6 | 392 |
| Kandil Mahallesi | AK Parti | %48,2 | %15,2 | %93,0 | 242 |
| Kürtül Mahallesi | AK Parti | %78,1 | %4,4 | %92,0 | 288 |
| Maarif Mahallesi | AK Parti | %42,4 | %36,6 | %88,0 | 857 |
| Ortaören Mahallesi | CHP | %33,3 | %41,3 | %93,7 | 461 |
| Öztürk Mahallesi | CHP | %35,5 | %41,7 | %88,5 | 1.420 |
| Soysallı Mahallesi | AK Parti | %46,4 | %22,2 | %92,3 | 702 |
| Türkeli Mahallesi | AK Parti | %44,5 | %24,4 | %95,1 | 306 |
| Türkmenler Mahallesi | AK Parti | %79,4 | %5,7 | %87,3 | 283 |
| Yeniköy Mahallesi | AK Parti | %62,0 | %21,7 | %100,0 | 101 |
İlgili sonuçlar