Tepebaşı Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Tepebaşı Mahallesi sonuçlarında AK Parti %48,2 ile birinci, CHP %25,7 ile ikinci; fark 22,5 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%36,4) 11,7 puan üstünde. Yeniden Refah 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,7 (+10,6 puan). AK Parti oy oranında Elbistan ilçesindeki 93 mahalle ve köy arasında 26'ncı sırada. 9 sandık, 2.967 kayıtlı seçmen. Katılım %77,1 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Tepebaşı Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Tepebaşı Mahallesi, Elbistan, Kahramanmaraş, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyTepebaşı MahallesiElbistanKahramanmaraş30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
AK Parti1.011%48,2%42,5%42,4%36,4+11,7
CHP539%25,7%35,0%15,2%42,0−16,3
Yeniden Refah350%16,7%14,4%33,5%6,1+10,6
İYİ Parti40%1,9%2,3%3,5%3,4−1,5
Zafer Partisi38%1,8%1,5%1,5%1,9−0,1
BTP30%1,4%0,9%0,4%0,2+1,2
Bağımsızlar18%0,9%0,7%0,6%0,2+0,7
DEVA Partisi17%0,8%0,5%0,6%0,3+0,5
Vatan Partisi9%0,4%0,2%0,1%0,1+0,3
Memleket8%0,4%0,3%0,4%0,2+0,2
HKP8%0,4%0,1%0,1%0,0+0,4
HÜDA PAR7%0,3%0,3%0,2%0,4−0,1
DEM Parti5%0,2%0,5%0,6%5,1−4,8
DP4%0,2%0,1%0,1%0,2+0,0
Milli Yol2%0,1%0,3%0,2%0,0+0,1
DSP2%0,1%0,2%0,2%0,1−0,0
YTP2%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Millet2%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
AB Parti2%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
HAK-PAR2%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
TKP1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Tepebaşı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
92.9672.287%77,12.098189

Elbistan ilçesindeki diğer mahalle ve köyler