Yukarı Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Yukarı Mahallesi sonuçlarında AK Parti %30,7 ile birinci, CHP %21,0 ile ikinci; fark 9,7 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%36,4) 5,8 puan altında. İYİ Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,4 (+15,1 puan). AK Parti oy oranında Talas ilçesindeki 30 mahalle ve köy arasında 28'inci sırada. 3 sandık, 713 kayıtlı seçmen. Katılım %75,7 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Yukarı Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Yukarı Mahallesi, Talas, Kayseri, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyYukarı MahallesiTalasKayseri30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
AK Parti158%30,7%33,9%38,6%36,4−5,8
CHP108%21,0%17,6%14,4%42,0−21,0
İYİ Parti95%18,4%20,8%14,4%3,4+15,1
Saadet66%12,8%5,2%5,7%1,0+11,8
Yeniden Refah49%9,5%14,2%19,7%6,1+3,4
Zafer Partisi20%3,9%5,2%3,7%1,9+2,0
DEVA Partisi11%2,1%0,4%0,5%0,3+1,9
BTP3%0,6%0,3%0,3%0,2+0,4
Bağımsızlar1%0,2%0,2%0,3%0,2+0,0
HÜDA PAR1%0,2%0,2%0,2%0,4−0,2
DP1%0,2%0,1%0,2%0,2+0,0
Millet1%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
TKP1%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
Yukarı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3713540%75,751525

Talas ilçesindeki diğer mahalle ve köyler