Topçular Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Topçular Mahallesi sonuçlarında CHP %57,2 ile birinci, AK Parti %25,7 ile ikinci; fark 31,6 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 15,2 puan üstünde. Zafer Partisi 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %5,9 (+3,9 puan). CHP oy oranında Gölcük ilçesindeki 50 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 24 sandık, 8.320 kayıtlı seçmen. Katılım %76,2 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Topçular Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Topçular Mahallesi, Gölcük, Kocaeli, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyTopçular MahallesiGölcükKocaeli30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP3.543%57,2%33,0%29,0%42,0+15,2
AK Parti1.590%25,7%46,5%45,8%36,4−10,8
Zafer Partisi363%5,9%3,7%3,5%1,9+3,9
İYİ Parti210%3,4%3,6%5,0%3,4+0,0
Yeniden Refah208%3,4%7,4%7,6%6,1−2,7
Saadet81%1,3%2,0%2,0%1,0+0,3
DEM Parti38%0,6%1,3%3,3%5,1−4,5
TİP34%0,5%0,3%1,2%0,1+0,4
Memleket27%0,4%0,4%0,3%0,2+0,2
BTP25%0,4%0,3%0,3%0,2+0,2
DEVA Partisi23%0,4%0,4%0,4%0,3+0,1
EMEP7%0,1%0,1%0,1%0,1+0,1
Vatan Partisi7%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
TKP5%0,1%0,1%0,2%0,1−0,1
DP5%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
TKH5%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
ANAP4%0,1%0,1%0,2%0,0+0,0
YTP4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Bağımsızlar3%0,0%0,0%0,1%0,2−0,1
SOL Parti3%0,0%0,1%0,1%0,0+0,0
Milli Yol2%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
HÜDA PAR1%0,0%0,2%0,2%0,4−0,4
DSP1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
HAK-PAR1%0,0%0,0%0,0%0,1−0,1
Topçular Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
248.3206.339%76,26.190149

Gölcük ilçesindeki diğer mahalle ve köyler