Yarenler Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Yarenler Mahallesi sonuçlarında AK Parti %35,9 ile birinci, CHP %34,2 ile ikinci; fark 1,7 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%36,4) 0,5 puan altında. İYİ Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %12,1 (+8,7 puan). AK Parti oy oranında Akşehir ilçesindeki 55 mahalle ve köy arasında 39'uncu sırada. 26 sandık, 8.958 kayıtlı seçmen. Katılım %76,8 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Yarenler Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Yarenler Mahallesi, Akşehir, Konya, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyYarenler MahallesiAkşehirKonya30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
AK Parti2.379%35,9%40,2%49,4%36,4−0,5
CHP2.267%34,2%30,1%12,8%42,0−7,8
Yeniden Refah803%12,1%13,0%23,5%6,1+6,0
İYİ Parti799%12,1%11,9%2,9%3,4+8,7
Zafer Partisi145%2,2%1,5%3,4%1,9+0,3
Saadet106%1,6%1,4%3,4%1,0+0,6
DEM Parti33%0,5%0,3%1,8%5,1−4,6
BTP13%0,2%0,2%0,3%0,2+0,0
DEVA Partisi12%0,2%0,2%0,5%0,3−0,1
Bağımsızlar11%0,2%0,1%0,1%0,2−0,0
TİP9%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
DP7%0,1%0,2%0,4%0,2−0,1
HÜDA PAR7%0,1%0,1%0,3%0,4−0,3
ANAP7%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
TKP7%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Millet4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Milli Yol3%0,0%0,0%0,1%0,0+0,0
DSP2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
HAK-PAR2%0,0%0,0%0,0%0,1−0,1
TKH2%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
AB Parti1%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
HKP1%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
Yarenler Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
268.9586.882%76,86.624258

Akşehir ilçesindeki diğer mahalle ve köyler