Taşpınar Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Taşpınar Mahallesi sonuçlarında AK Parti %36,8 ile birinci, CHP %32,8 ile ikinci; fark 4,0 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%36,4) 0,3 puan üstünde. Yeniden Refah 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %23,0 (+16,9 puan). AK Parti oy oranında Cihanbeyli ilçesindeki 47 mahalle ve köy arasında 31'inci sırada. 8 sandık, 2.380 kayıtlı seçmen. Katılım %86,4 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Taşpınar Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Taşpınar Mahallesi, Cihanbeyli, Konya, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyTaşpınar MahallesiCihanbeyliKonya30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
AK Parti727%36,8%39,1%49,4%36,4+0,3
CHP648%32,8%28,0%12,8%42,0−9,2
Yeniden Refah454%23,0%12,5%23,5%6,1+16,9
Saadet61%3,1%2,2%3,4%1,0+2,1
DEM Parti33%1,7%14,2%1,8%5,1−3,4
Zafer Partisi10%0,5%1,0%3,4%1,9−1,4
İYİ Parti10%0,5%0,7%2,9%3,4−2,9
DEVA Partisi10%0,5%0,7%0,5%0,3+0,2
HÜDA PAR7%0,4%0,4%0,3%0,4−0,0
BTP7%0,4%0,3%0,3%0,2+0,2
Vatan Partisi2%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
HAK-PAR2%0,1%0,1%0,0%0,1+0,0
Bağımsızlar1%0,1%0,0%0,1%0,2−0,1
ANAP1%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
TKP1%0,1%0,2%0,1%0,1−0,1
Millet1%0,1%0,0%0,1%0,1−0,0
HKP1%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
Taşpınar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
82.3802.057%86,41.97681

Cihanbeyli ilçesindeki diğer mahalle ve köyler