Eti Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Eti Mahallesi sonuçlarında CHP %44,1 ile birinci, AK Parti %33,8 ile ikinci; fark 10,3 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 2,1 puan üstünde. Yeniden Refah 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %11,8 (+5,7 puan). CHP oy oranında Ereğli ilçesindeki 87 mahalle ve köy arasında 15'inci sırada. 13 sandık, 4.269 kayıtlı seçmen. Katılım %75,7 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Eti Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Eti Mahallesi, Ereğli, Konya, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyEti MahallesiEreğliKonya30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP1.370%44,1%34,7%12,8%42,0+2,1
AK Parti1.050%33,8%41,4%49,4%36,4−2,6
Yeniden Refah366%11,8%12,8%23,5%6,1+5,7
Zafer Partisi95%3,1%2,6%3,4%1,9+1,1
İYİ Parti59%1,9%2,4%2,9%3,4−1,5
Saadet56%1,8%2,0%3,4%1,0+0,8
BTP17%0,5%0,5%0,3%0,2+0,4
TİP13%0,4%0,1%0,1%0,1+0,3
TKP11%0,4%0,1%0,1%0,1+0,2
DEM Parti10%0,3%1,2%1,8%5,1−4,8
DP8%0,3%0,2%0,4%0,2+0,1
DSP8%0,3%0,2%0,1%0,1+0,1
DEVA Partisi7%0,2%0,4%0,5%0,3−0,0
Vatan Partisi7%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
HÜDA PAR6%0,2%0,2%0,3%0,4−0,2
ANAP4%0,1%0,2%0,1%0,0+0,1
AB Parti4%0,1%0,2%0,1%0,0+0,1
HKP4%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
AP2%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
HAK-PAR2%0,1%0,1%0,0%0,1−0,0
TKH2%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
Bağımsızlar1%0,0%0,2%0,1%0,2−0,1
Millet1%0,0%0,2%0,1%0,1−0,0
Milli Yol1%0,0%0,0%0,1%0,0+0,0
Eti Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
134.2693.233%75,73.104129

Ereğli ilçesindeki diğer mahalle ve köyler