Cumhuriyet Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Cumhuriyet Mahallesi sonuçlarında CHP %58,0 ile birinci, MHP %29,1 ile ikinci; fark 28,9 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 16,0 puan üstünde. MHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,1 (+27,4 puan). CHP oy oranında Saruhanlı ilçesindeki 50 mahalle ve köy arasında 16'ncı sırada. 13 sandık, 4.299 kayıtlı seçmen. Katılım %83,5 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Cumhuriyet Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Cumhuriyet Mahallesi, Saruhanlı, Manisa, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyCumhuriyet MahallesiSaruhanlıManisa30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP1.981%58,0%56,0%57,3%42,0+16,0
MHP994%29,1%30,8%29,8%1,7+27,4
İYİ Parti232%6,8%6,3%4,9%3,4+3,4
Zafer Partisi62%1,8%1,1%1,0%1,9−0,1
Yeniden Refah59%1,7%1,9%3,5%6,1−4,4
AB Parti17%0,5%0,4%0,3%0,0+0,5
Gelecek Partisi12%0,4%0,3%0,5%0,0+0,3
Millet8%0,2%0,4%0,3%0,1+0,2
Memleket8%0,2%0,4%0,3%0,2+0,0
DSP7%0,2%0,4%0,1%0,1+0,1
DP6%0,2%0,6%0,6%0,2+0,0
YTP6%0,2%0,2%0,2%0,1+0,1
Vatan Partisi6%0,2%0,2%0,2%0,1+0,1
HÜDA PAR5%0,1%0,2%0,3%0,4−0,2
HAK-PAR4%0,1%0,4%0,2%0,1+0,0
EMEP4%0,1%0,2%0,2%0,1+0,1
BTP3%0,1%0,1%0,2%0,2−0,1
TKP2%0,1%0,2%0,1%0,1−0,1
Cumhuriyet Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
134.2993.590%83,53.416174

Saruhanlı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler