2.anafartalar Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

2.anafartalar Mahallesi sonuçlarında CHP %70,4 ile birinci, MHP %17,5 ile ikinci; fark 52,9 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 28,4 puan üstünde. MHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,5 (+15,9 puan). CHP oy oranında Şehzadeler ilçesindeki 67 mahalle ve köy arasında 3'üncü sırada. 13 sandık, 4.498 kayıtlı seçmen. Katılım %79,6 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 17 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

2.anafartalar Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — 2.anafartalar Mahallesi, Şehzadeler, Manisa, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOy2.anafartalar MahallesiŞehzadelerManisa30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP2.440%70,4%59,2%57,3%42,0+28,4
MHP608%17,5%22,5%29,8%1,7+15,9
İYİ Parti197%5,7%10,1%4,9%3,4+2,3
Yeniden Refah79%2,3%3,5%3,5%6,1−3,8
Zafer Partisi62%1,8%1,1%1,0%1,9−0,1
Gelecek Partisi21%0,6%0,8%0,5%0,0+0,6
Memleket14%0,4%0,3%0,3%0,2+0,2
DP12%0,3%0,5%0,6%0,2+0,2
Millet6%0,2%0,2%0,3%0,1+0,1
BTP5%0,1%0,1%0,2%0,2−0,0
TKP5%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
HÜDA PAR4%0,1%0,4%0,3%0,4−0,3
EMEP4%0,1%0,1%0,2%0,1+0,1
AB Parti2%0,1%0,3%0,3%0,0+0,0
HAK-PAR2%0,1%0,2%0,2%0,1−0,0
YTP2%0,1%0,2%0,2%0,1−0,0
DSP2%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
Vatan Partisi1%0,0%0,1%0,2%0,1−0,1
2.anafartalar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
134.4983.581%79,63.466115

Şehzadeler ilçesindeki diğer mahalle ve köyler