Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi sonuçlarında CHP %78,5 ile birinci, MHP %9,7 ile ikinci; fark 68,8 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 36,5 puan üstünde. MHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %9,7 (+8,1 puan). CHP oy oranında Yunusemre ilçesindeki 87 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 23 sandık, 7.874 kayıtlı seçmen. Katılım %74,3 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi, Yunusemre, Manisa, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyMareşal Fevzi Çakmak MahallesiYunusemreManisa30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP4.141%78,5%61,2%57,3%42,0+36,5
MHP513%9,7%22,7%29,8%1,7+8,1
İYİ Parti227%4,3%9,1%4,9%3,4+0,9
Yeniden Refah104%2,0%2,6%3,5%6,1−4,1
HÜDA PAR51%1,0%0,3%0,3%0,4+0,6
Gelecek Partisi36%0,7%0,6%0,5%0,0+0,6
Memleket30%0,6%0,3%0,3%0,2+0,4
DP26%0,5%0,4%0,6%0,2+0,3
YTP22%0,4%0,2%0,2%0,1+0,3
BTP18%0,3%0,1%0,2%0,2+0,2
Zafer Partisi17%0,3%1,3%1,0%1,9−1,6
Millet16%0,3%0,3%0,3%0,1+0,2
EMEP15%0,3%0,1%0,2%0,1+0,2
HAK-PAR14%0,3%0,2%0,2%0,1+0,2
DSP12%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
AB Parti11%0,2%0,3%0,3%0,0+0,2
Vatan Partisi10%0,2%0,1%0,2%0,1+0,1
TKP10%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
TKH3%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
237.8745.848%74,35.276572

Yunusemre ilçesindeki diğer mahalle ve köyler