Kargıpınarı Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Kargıpınarı Mahallesi sonuçlarında CHP %50,2 ile birinci, MHP %34,3 ile ikinci; fark 16,0 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 8,2 puan üstünde. MHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %34,3 (+32,6 puan). CHP oy oranında Erdemli ilçesindeki 71 mahalle ve köy arasında 24'üncü sırada. 31 sandık, 9.912 kayıtlı seçmen. Katılım %81,1 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Kargıpınarı Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Kargıpınarı Mahallesi, Erdemli, Mersin, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyKargıpınarı MahallesiErdemliMersin30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP3.813%50,2%48,5%59,6%42,0+8,2
MHP2.602%34,3%42,2%31,1%1,7+32,6
İYİ Parti830%10,9%5,5%3,4%3,4+7,5
Yeniden Refah59%0,8%1,1%1,2%6,1−5,3
Zafer Partisi56%0,7%0,9%1,1%1,9−1,2
Saadet54%0,7%0,4%0,4%1,0−0,3
Memleket24%0,3%0,1%0,6%0,2+0,1
DP23%0,3%0,2%0,2%0,2+0,1
HÜDA PAR20%0,3%0,1%0,6%0,4−0,1
YTP18%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
Milli Yol16%0,2%0,1%0,2%0,0+0,2
AB Parti15%0,2%0,2%0,2%0,0+0,2
DEVA Partisi13%0,2%0,1%0,3%0,3−0,1
HAK-PAR11%0,1%0,1%0,1%0,1+0,1
Vatan Partisi10%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
DSP9%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
BTP5%0,1%0,1%0,2%0,2−0,1
TKP4%0,1%0,1%0,2%0,1−0,1
Bağımsızlar4%0,1%0,0%0,1%0,2−0,1
Millet2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
TKH2%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Kargıpınarı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
319.9128.034%81,17.590444

Erdemli ilçesindeki diğer mahalle ve köyler