Menteş Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Menteş Mahallesi sonuçlarında CHP %70,7 ile birinci, MHP %21,4 ile ikinci; fark 49,3 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 28,7 puan üstünde. MHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,4 (+19,8 puan). CHP oy oranında Yenişehir ilçesindeki 32 mahalle ve köy arasında 18'inci sırada. 42 sandık, 14.360 kayıtlı seçmen. Katılım %73,7 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Menteş Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Menteş Mahallesi, Yenişehir, Mersin, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyMenteş MahallesiYenişehirMersin30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP7.251%70,7%71,9%59,6%42,0+28,7
MHP2.195%21,4%20,7%31,1%1,7+19,8
Zafer Partisi168%1,6%1,5%1,1%1,9−0,3
İYİ Parti162%1,6%1,7%3,4%3,4−1,8
Yeniden Refah116%1,1%1,0%1,2%6,1−5,0
HÜDA PAR70%0,7%0,5%0,6%0,4+0,3
Saadet62%0,6%0,4%0,4%1,0−0,4
DEVA Partisi61%0,6%0,5%0,3%0,3+0,3
Memleket34%0,3%0,2%0,6%0,2+0,1
BTP23%0,2%0,2%0,2%0,2+0,0
TKP21%0,2%0,2%0,2%0,1+0,1
Milli Yol13%0,1%0,1%0,2%0,0+0,1
YTP13%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
DP11%0,1%0,2%0,2%0,2−0,1
Bağımsızlar11%0,1%0,2%0,1%0,2−0,1
AB Parti10%0,1%0,1%0,2%0,0+0,1
Vatan Partisi9%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
HAK-PAR8%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
DSP7%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
TKH7%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
Millet4%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
Menteş Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4214.36010.581%73,710.256325

Yenişehir ilçesindeki diğer mahalle ve köyler