Kavaklıdere 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Kavaklıdere sonuçlarında AK Parti %51,3 ile birinci, CHP %41,5 ile ikinci; fark 9,8 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%36,4) 14,9 puan üstünde. 15 mahalle ve köy arasından 11'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çamlıbel Mahallesi (%70,8); CHP en güçlü Çavdır Mahallesi (%78,1). Katılım %92,9 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kavaklıdere 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Kavaklıdere, Muğla, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Kavaklıdere | Muğla | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.895 | %51,3 | %32,7 | %36,4 | +14,9 |
| CHP | 3.153 | %41,5 | %55,0 | %42,0 | −0,5 |
| İYİ Parti | 227 | %3,0 | %5,7 | %3,4 | −0,4 |
| Yeniden Refah | 131 | %1,7 | %1,1 | %6,1 | −4,4 |
| Zafer Partisi | 80 | %1,1 | %1,8 | %1,9 | −0,9 |
| Saadet | 46 | %0,6 | %0,3 | %1,0 | −0,4 |
| DEVA Partisi | 11 | %0,1 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| YTP | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DEM Parti | 8 | %0,1 | %1,8 | %5,1 | −5,0 |
| BTP | 6 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HÜDA PAR | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,4 | −0,3 |
| EMEP | 3 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DSP | 3 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| TKP | 1 | %0,0 | %0,3 | %0,1 | −0,1 |
| HAK-PAR | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
Kavaklıdere seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 30 | 8.615 | 8.006 | %92,9 | 7.593 | 413 |
Kavaklıdere mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bakırcılar Mahallesi | AK Parti | %51,8 | %40,7 | %91,6 | 824 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %33,9 | %56,5 | %88,5 | 864 |
| Çamlıbel Mahallesi | AK Parti | %70,8 | %25,1 | %90,4 | 551 |
| Çamlıyurt Mahallesi | AK Parti | %52,1 | %38,0 | %97,8 | 314 |
| Çatak Mahallesi | AK Parti | %56,0 | %39,1 | %94,3 | 418 |
| Çavdır Mahallesi | CHP | %17,4 | %78,1 | %91,4 | 257 |
| Çayboyu Mahallesi | AK Parti | %48,0 | %42,3 | %94,5 | 1.213 |
| Derebağ Mahallesi | CHP | %34,4 | %63,3 | %93,8 | 288 |
| Kurucuova Mahallesi | AK Parti | %59,8 | %30,6 | %90,8 | 262 |
| Menteşe Mahallesi | AK Parti | %61,2 | %35,6 | %93,1 | 1.675 |
| Nebiler Mahallesi | AK Parti | %62,9 | %28,8 | %95,8 | 473 |
| Ortaköy Mahallesi | AK Parti | %54,3 | %32,1 | %98,0 | 247 |
| Salkım Mahallesi | CHP | %43,6 | %47,7 | %93,3 | 357 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %47,8 | %43,3 | %91,2 | 661 |
| Yeşilköy Mahallesi | AK Parti | %47,7 | %43,5 | %98,1 | 211 |
İlgili sonuçlar