Emirbeyazıt Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Emirbeyazıt Mahallesi sonuçlarında CHP %65,7 ile birinci, AK Parti %22,9 ile ikinci; fark 42,8 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 23,7 puan üstünde. CHP oy oranında Menteşe ilçesindeki 66 mahalle ve köy arasında 5'inci sırada. 29 sandık, 9.720 kayıtlı seçmen. Katılım %80,0 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Emirbeyazıt Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Emirbeyazıt Mahallesi, Menteşe, Muğla, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyEmirbeyazıt MahallesiMenteşeMuğla30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP4.988%65,7%57,5%55,0%42,0+23,7
AK Parti1.739%22,9%30,4%32,7%36,4−13,5
İYİ Parti391%5,1%5,7%5,7%3,4+1,8
Zafer Partisi204%2,7%2,7%1,8%1,9+0,8
Yeniden Refah78%1,0%1,1%1,1%6,1−5,1
DEM Parti54%0,7%0,8%1,8%5,1−4,4
DEVA Partisi24%0,3%0,3%0,3%0,3+0,1
Vatan Partisi22%0,3%0,2%0,1%0,1+0,2
Saadet21%0,3%0,3%0,3%1,0−0,7
EMEP17%0,2%0,2%0,1%0,1+0,2
BTP16%0,2%0,1%0,2%0,2+0,0
Bağımsızlar12%0,2%0,1%0,1%0,2−0,0
TKP11%0,1%0,3%0,3%0,1+0,0
YTP7%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
DSP6%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Millet4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
TKH1%0,0%0,0%0,1%0,0−0,0
HAK-PAR1%0,0%0,0%0,0%0,1−0,1
Emirbeyazıt Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
299.7207.777%80,07.596181

Menteşe ilçesindeki diğer mahalle ve köyler