Çaylı Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Çaylı Mahallesi sonuçlarında CHP %58,6 ile birinci, AK Parti %27,7 ile ikinci; fark 30,8 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 16,6 puan üstünde. İYİ Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %7,3 (+3,9 puan). CHP oy oranında Ortaca ilçesindeki 27 mahalle ve köy arasında 12'nci sırada. 6 sandık, 2.009 kayıtlı seçmen. Katılım %83,0 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Çaylı Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çaylı Mahallesi, Ortaca, Muğla, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyÇaylı MahallesiOrtacaMuğla30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP929%58,6%59,1%55,0%42,0+16,6
AK Parti440%27,7%27,2%32,7%36,4−8,7
İYİ Parti115%7,3%7,3%5,7%3,4+3,9
DEM Parti26%1,6%1,5%1,8%5,1−3,4
Zafer Partisi24%1,5%1,4%1,8%1,9−0,4
Yeniden Refah21%1,3%1,4%1,1%6,1−4,8
TKP6%0,4%0,4%0,3%0,1+0,2
YTP5%0,3%0,1%0,1%0,1+0,2
Vatan Partisi5%0,3%0,2%0,1%0,1+0,2
Saadet3%0,2%0,3%0,3%1,0−0,8
DEVA Partisi3%0,2%0,2%0,3%0,3−0,1
EMEP2%0,1%0,2%0,1%0,1+0,1
HÜDA PAR2%0,1%0,0%0,1%0,4−0,3
DSP1%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Bağımsızlar1%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
Millet1%0,1%0,2%0,1%0,1+0,0
TKH1%0,1%0,0%0,1%0,0+0,0
HAK-PAR1%0,1%0,1%0,0%0,1−0,0
Çaylı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
62.0091.668%83,01.58682

Ortaca ilçesindeki diğer mahalle ve köyler