Kurtuluş Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Kurtuluş Mahallesi sonuçlarında CHP %50,4 ile birinci, AK Parti %34,2 ile ikinci; fark 16,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 15,8 puan üstünde. Saadet Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %4,3 (+3,0 puan). CHP oy oranında Elmadağ ilçesindeki 30 mahalle ve köy arasında 12'nci sırada. 10 sandık, 3.029 kayıtlı seçmen. Katılım %86,9 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Kurtuluş Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kurtuluş Mahallesi, Elmadağ, Ankara, Türkiye karşılaştırması
PartiOyKurtuluş MahallesiElmadağAnkaraTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.267%50,4%47,8%49,4%34,5+15,8
AK Parti861%34,2%35,3%28,1%32,4+1,8
Saadet109%4,3%3,0%0,8%1,3+3,0
Büyük Birlik105%4,2%2,3%1,3%1,3+2,9
Yeniden Refah55%2,2%2,4%4,8%7,0−4,8
Memleket30%1,2%0,7%0,3%0,3+0,9
Zafer Partisi23%0,9%1,3%3,8%2,4−1,5
BTP22%0,9%0,5%0,3%0,4+0,5
Bağımsızlar10%0,4%2,8%0,2%0,3+0,1
DEM Parti6%0,2%2,3%1,0%5,8−5,6
SOL Parti6%0,2%0,1%0,1%0,2+0,1
TİP5%0,2%0,1%0,8%0,6−0,4
DEVA Partisi5%0,2%0,1%0,4%0,5−0,3
TKP4%0,2%0,4%0,2%0,2−0,1
Vatan Partisi3%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
HÜDA PAR2%0,1%0,4%0,1%0,7−0,6
YTP2%0,1%0,2%0,1%0,0+0,1
TKH1%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
Kurtuluş Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
103.0292.633%86,92.516117

Elmadağ ilçesindeki diğer mahalle ve köyler