Tevfik İleri Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Tevfik İleri Mahallesi sonuçlarında AK Parti %51,1 ile birinci, CHP %24,0 ile ikinci; fark 27,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 18,7 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,2 (+8,3 puan). AK Parti oy oranında Pursaklar ilçesindeki 21 mahalle ve köy arasında 16'ncı sırada. 13 sandık, 4.288 kayıtlı seçmen. Katılım %80,3 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Tevfik İleri Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Tevfik İleri Mahallesi, Pursaklar, Ankara, Türkiye karşılaştırması
PartiOyTevfik İleri MahallesiPursaklarAnkaraTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti1.682%51,1%51,3%28,1%32,4+18,7
CHP789%24,0%24,2%49,4%34,5−10,5
Yeniden Refah501%15,2%15,8%4,8%7,0+8,3
Zafer Partisi120%3,6%2,9%3,8%2,4+1,2
İYİ Parti64%1,9%1,7%2,9%4,6−2,6
Büyük Birlik41%1,2%1,1%1,3%1,3−0,0
Saadet41%1,2%1,2%0,8%1,3−0,1
BTP12%0,4%0,3%0,3%0,4−0,0
DEVA Partisi9%0,3%0,4%0,4%0,5−0,2
ANAP9%0,3%0,1%0,1%0,0+0,2
Memleket8%0,2%0,4%0,3%0,3−0,0
TKP3%0,1%0,1%0,2%0,2−0,2
Millet3%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
HÜDA PAR2%0,1%0,1%0,1%0,7−0,6
Vatan Partisi2%0,1%0,0%0,1%0,1−0,0
TKH2%0,1%0,0%0,1%0,0+0,0
TİP1%0,0%0,1%0,8%0,6−0,6
EMEP1%0,0%0,0%0,1%0,1−0,1
Tevfik İleri Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
134.2883.443%80,33.290153

Pursaklar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler