İnönü Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

İnönü Mahallesi sonuçlarında CHP %70,9 ile birinci, AK Parti %17,6 ile ikinci; fark 53,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 36,4 puan üstünde. CHP oy oranında Yenimahalle ilçesindeki 55 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 41 sandık, 13.889 kayıtlı seçmen. Katılım %83,7 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

İnönü Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — İnönü Mahallesi, Yenimahalle, Ankara, Türkiye karşılaştırması
PartiOyİnönü MahallesiYenimahalleAnkaraTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP7.991%70,9%55,2%49,4%34,5+36,4
AK Parti1.988%17,6%30,4%28,1%32,4−14,8
Zafer Partisi469%4,2%4,9%3,8%2,4+1,7
İYİ Parti205%1,8%2,3%2,9%4,6−2,8
Yeniden Refah180%1,6%3,1%4,8%7,0−5,4
TİP100%0,9%0,6%0,8%0,6+0,3
DEM Parti61%0,5%0,9%1,0%5,8−5,2
TKP42%0,4%0,2%0,2%0,2+0,1
Saadet38%0,3%0,7%0,8%1,3−1,0
SOL Parti35%0,3%0,2%0,1%0,2+0,2
BTP28%0,2%0,3%0,3%0,4−0,1
DEVA Partisi23%0,2%0,5%0,4%0,5−0,2
EMEP21%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
YTP19%0,2%0,1%0,1%0,0+0,2
Vatan Partisi14%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
DSP14%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Millet12%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
TKH8%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
HKP7%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
ANAP5%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
HÜDA PAR2%0,0%0,1%0,1%0,7−0,7
DP2%0,0%0,1%0,1%0,3−0,3
İnönü Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4113.88911.629%83,711.264365

Yenimahalle ilçesindeki diğer mahalle ve köyler