Hurma Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Hurma Mahallesi sonuçlarında CHP %52,7 ile birinci, AK Parti %26,3 ile ikinci; fark 26,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 18,2 puan üstünde. CHP oy oranında Konyaaltı ilçesindeki 39 mahalle ve köy arasında 16'ncı sırada. 49 sandık, 16.945 kayıtlı seçmen. Katılım %66,1 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Hurma Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Hurma Mahallesi, Konyaaltı, Antalya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyHurma MahallesiKonyaaltıAntalyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP5.771%52,7%54,2%46,4%34,5+18,2
AK Parti2.877%26,3%25,2%27,4%32,4−6,2
İYİ Parti632%5,8%6,2%6,2%4,6+1,2
Zafer Partisi450%4,1%4,3%2,5%2,4+1,7
TİP308%2,8%2,8%0,7%0,6+2,2
DEM Parti298%2,7%2,0%2,9%5,8−3,1
Memleket176%1,6%1,8%0,2%0,3+1,4
Yeniden Refah116%1,1%0,9%1,7%7,0−5,9
BTP60%0,5%0,5%0,4%0,4+0,2
TKP53%0,5%0,4%0,2%0,2+0,2
Saadet42%0,4%0,3%0,7%1,3−0,9
Büyük Birlik38%0,3%0,3%0,9%1,3−0,9
TKH21%0,2%0,1%0,0%0,0+0,1
DEVA Partisi20%0,2%0,3%0,3%0,5−0,3
Vatan Partisi19%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
EMEP18%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
SOL Parti14%0,1%0,1%0,1%0,2−0,0
DSP11%0,1%0,1%0,2%0,1−0,0
HÜDA PAR8%0,1%0,0%0,2%0,7−0,6
Millet7%0,1%0,0%0,0%0,1−0,0
ANAP5%0,0%0,0%0,1%0,0−0,0
Bağımsızlar4%0,0%0,1%1,1%0,3−0,3
Milli Yol4%0,0%0,1%0,1%0,0+0,0
Hurma Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4916.94511.203%66,110.952251

Konyaaltı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler