Taşağıl Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Taşağıl Mahallesi sonuçlarında CHP %49,6 ile birinci, AK Parti %41,6 ile ikinci; fark 8,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 15,1 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %41,6 (+9,1 puan). CHP oy oranında Manavgat ilçesindeki 106 mahalle ve köy arasında 32'nci sırada. 13 sandık, 3.592 kayıtlı seçmen. Katılım %88,7 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Taşağıl Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Taşağıl Mahallesi, Manavgat, Antalya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyTaşağıl MahallesiManavgatAntalyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.455%49,6%45,9%46,4%34,5+15,1
AK Parti1.218%41,6%42,0%27,4%32,4+9,1
İYİ Parti71%2,4%2,4%6,2%4,6−2,2
Zafer Partisi53%1,8%2,2%2,5%2,4−0,6
Yeniden Refah38%1,3%1,9%1,7%7,0−5,7
Saadet13%0,4%0,8%0,7%1,3−0,9
BTP13%0,4%0,7%0,4%0,4+0,1
Memleket8%0,3%0,3%0,2%0,3+0,0
DP7%0,2%0,2%1,5%0,3−0,1
Büyük Birlik7%0,2%0,3%0,9%1,3−1,0
DEVA Partisi7%0,2%0,4%0,3%0,5−0,2
SOL Parti7%0,2%0,2%0,1%0,2+0,1
Bağımsızlar5%0,2%0,9%1,1%0,3−0,2
HÜDA PAR5%0,2%0,2%0,2%0,7−0,5
YTP5%0,2%0,2%0,0%0,0+0,2
TKP4%0,1%0,2%0,2%0,2−0,1
AP4%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
Milli Yol4%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
TİP3%0,1%0,5%0,7%0,6−0,5
DSP2%0,1%0,1%0,2%0,1−0,0
Vatan Partisi2%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Taşağıl Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
133.5923.185%88,72.931254

Manavgat ilçesindeki diğer mahalle ve köyler