Gömeç 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Gömeç sonuçlarında CHP %43,4 ile birinci, MHP %28,9 ile ikinci; fark 14,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 8,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %28,9 (+22,3 puan). 13 mahalle ve köy arasından 9'unda CHP önde. CHP en güçlü Keremköy Mahallesi (%65,1); MHP en güçlü Ulubeyler Mahallesi (%42,8). Katılım %83,3 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gömeç 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Gömeç, Balıkesir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gömeç | Balıkesir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 4.760 | %43,4 | %45,4 | %34,5 | +8,9 |
| MHP | 3.171 | %28,9 | %1,4 | %6,6 | +22,3 |
| İYİ Parti | 1.913 | %17,4 | %5,4 | %4,6 | +12,9 |
| DEM Parti | 456 | %4,2 | %0,8 | %5,8 | −1,6 |
| Büyük Birlik | 349 | %3,2 | %0,5 | %1,3 | +1,9 |
| TİP | 101 | %0,9 | %0,6 | %0,6 | +0,3 |
| Yeniden Refah | 98 | %0,9 | %3,4 | %7,0 | −6,1 |
| HÜDA PAR | 27 | %0,2 | %0,1 | %0,7 | −0,4 |
| BTP | 26 | %0,2 | %0,3 | %0,4 | −0,1 |
| EMEP | 20 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 20 | %0,2 | %0,0 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 16 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| SOL Parti | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
Gömeç seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 46 | 13.956 | 11.620 | %83,3 | 10.971 | 649 |
Gömeç mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Dursunlu Mahallesi | CHP | %59,0 | %10,3 | %94,7 | 133 |
| Hacıhüseyinler Mahallesi | İYİ Parti | %20,0 | %31,4 | %97,9 | 861 |
| Hacıoğlu Mahallesi | MHP | %27,8 | %35,3 | %96,7 | 302 |
| Hacıosman Mahallesi | CHP | %44,4 | %28,4 | %93,7 | 383 |
| Karaağaç Mahallesi | CHP | %53,1 | %27,1 | %76,4 | 2.292 |
| Kemalpaşa Mahallesi | CHP | %48,0 | %25,1 | %81,0 | 2.781 |
| Keremköy Mahallesi | CHP | %65,1 | %17,5 | %81,6 | 299 |
| Kobaşlar Mahallesi | CHP | %33,8 | %25,6 | %101,5 | 135 |
| Kumgedik Mahallesi | İYİ Parti | %31,8 | %25,5 | %102,6 | 114 |
| Kuyualan Mahallesi | CHP | %46,2 | %27,5 | %95,8 | 189 |
| Mithatpaşa Mahallesi | CHP | %35,3 | %33,4 | %83,0 | 2.287 |
| Ulubeyler Mahallesi | MHP | %31,8 | %42,8 | %93,6 | 1.093 |
| Yaya Mahallesi | CHP | %50,7 | %25,5 | %77,6 | 3.087 |
İlgili sonuçlar