İnhisar 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
İnhisar sonuçlarında AK Parti %35,1 ile birinci, CHP %32,3 ile ikinci; fark 2,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 2,7 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %11,7 (+11,4 puan). 13 mahalle ve köy arasından 7'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Tozman Köyü (%55,7); CHP en güçlü Muratça Köyü (%60,0). Katılım %86,9 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İnhisar 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — İnhisar, Bilecik, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İnhisar | Bilecik | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 596 | %35,1 | %27,3 | %32,4 | +2,7 |
| CHP | 548 | %32,3 | %33,5 | %34,5 | −2,3 |
| İYİ Parti | 220 | %12,9 | %13,3 | %4,6 | +8,4 |
| Bağımsızlar | 199 | %11,7 | %1,6 | %0,3 | +11,4 |
| MHP | 68 | %4,0 | %11,0 | %6,6 | −2,6 |
| BTP | 21 | %1,2 | %0,4 | %0,4 | +0,9 |
| Yeniden Refah | 20 | %1,2 | %7,4 | %7,0 | −5,8 |
| Saadet | 8 | %0,5 | %1,0 | %1,3 | −0,8 |
| Vatan Partisi | 8 | %0,5 | %0,2 | %0,1 | +0,4 |
| SOL Parti | 4 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,1 |
| TİP | 3 | %0,2 | %0,4 | %0,6 | −0,4 |
| DEVA Partisi | 3 | %0,2 | %0,4 | %0,5 | −0,3 |
| Millet | 1 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
İnhisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 14 | 2.079 | 1.806 | %86,9 | 1.699 | 107 |
İnhisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akköy | AK Parti | %52,2 | %23,9 | %69,9 | 73 |
| Akkum Mahallesi | AK Parti | %42,6 | %32,8 | %100,0 | 66 |
| Çayköy | CHP | %36,8 | %57,9 | %92,7 | 109 |
| Güner Orbay Mahallesi | AK Parti | %37,1 | %29,5 | %88,3 | 281 |
| Harmanköy | CHP | %20,9 | %40,5 | %84,8 | 197 |
| Hisarcık Köyü | AK Parti | %43,2 | %27,3 | %83,0 | 53 |
| Karaağaç Mahallesi | AK Parti | %42,9 | %24,2 | %89,4 | 113 |
| Koyunlu Köyü | İYİ Parti | %25,6 | %19,5 | %82,0 | 111 |
| Muratça Köyü | CHP | %40,0 | %60,0 | %87,0 | 23 |
| Samrı Köyü | İYİ Parti | %26,8 | %30,9 | %89,0 | 228 |
| Tarpak Köyü | AK Parti | %40,0 | %20,7 | %93,6 | 312 |
| Tozman Köyü | AK Parti | %55,7 | %25,3 | %79,2 | 101 |
| Zafer Mahallesi | CHP | %30,6 | %40,4 | %83,0 | 412 |
İlgili sonuçlar