Mudanya 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Mudanya sonuçlarında CHP %53,6 ile birinci, AK Parti %34,3 ile ikinci; fark 19,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 19,1 puan üstünde. 47 mahalle ve köy arasından 32'sinde CHP önde. CHP en güçlü Çınarlı Mahallesi (%72,9); AK Parti en güçlü Ülkü Mahallesi (%72,5). Katılım %81,1 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Mudanya 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Mudanya, Bursa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Mudanya | Bursa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 37.202 | %53,6 | %39,1 | %34,5 | +19,1 |
| AK Parti | 23.774 | %34,3 | %35,4 | %32,4 | +1,8 |
| Zafer Partisi | 2.319 | %3,3 | %4,1 | %2,4 | +0,9 |
| İYİ Parti | 2.155 | %3,1 | %4,8 | %4,6 | −1,5 |
| Yeniden Refah | 1.205 | %1,7 | %6,9 | %7,0 | −5,2 |
| Saadet | 406 | %0,6 | %2,4 | %1,3 | −0,7 |
| Memleket | 370 | %0,5 | %0,4 | %0,3 | +0,3 |
| DEM Parti | 355 | %0,5 | %2,2 | %5,8 | −5,3 |
| BTP | 303 | %0,4 | %0,4 | %0,4 | +0,1 |
| TİP | 249 | %0,4 | %0,2 | %0,6 | −0,3 |
| DEVA Partisi | 199 | %0,3 | %0,4 | %0,5 | −0,2 |
| DSP | 145 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| EMEP | 140 | %0,2 | %0,0 | %0,1 | +0,1 |
| Büyük Birlik | 118 | %0,2 | %0,3 | %1,3 | −1,1 |
| TKP | 108 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| DP | 83 | %0,1 | %0,5 | %0,3 | −0,2 |
| Vatan Partisi | 68 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HÜDA PAR | 40 | %0,1 | %0,3 | %0,7 | −0,6 |
| Millet | 37 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 37 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| AP | 29 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| SOL Parti | 27 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Mudanya seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 278 | 88.759 | 71.951 | %81,1 | 69.369 | 2.582 |
Mudanya mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akköy Mahallesi | CHP | %60,4 | %30,5 | %95,4 | 392 |
| Altıntaş Mahallesi | CHP | %50,4 | %41,9 | %87,0 | 477 |
| Aydınpınar Mahallesi | CHP | %60,6 | %28,6 | %83,3 | 827 |
| Bademli Mahallesi | CHP | %65,3 | %24,3 | %80,4 | 3.900 |
| Balabancık Mahallesi | AK Parti | %31,4 | %53,0 | %94,0 | 315 |
| Çağrışan Mahallesi | CHP | %65,9 | %22,8 | %80,0 | 3.009 |
| Çamlık Mahallesi | CHP | %46,8 | %40,3 | %93,5 | 93 |
| Çayönü Mahallesi | AK Parti | %34,9 | %54,4 | %96,5 | 231 |
| Çekrice Mahallesi | AK Parti | %27,1 | %60,3 | %92,7 | 330 |
| Çepni Mahallesi | CHP | %58,3 | %32,1 | %93,1 | 568 |
| Çınarlı Mahallesi | CHP | %72,9 | %22,1 | %99,4 | 159 |
| Dedeköy Mahallesi | AK Parti | %39,6 | %43,0 | %94,4 | 391 |
| Dereköy Mahallesi | CHP | %55,0 | %34,2 | %91,7 | 459 |
| Eğerce Mahallesi | AK Parti | %42,7 | %47,8 | %89,0 | 363 |
| Emirleryenicesi Mahallesi | AK Parti | %18,7 | %62,7 | %91,4 | 93 |
| Esence Mahallesi | CHP | %52,2 | %30,3 | %84,3 | 916 |
| Evciler Mahallesi | AK Parti | %34,4 | %54,2 | %82,5 | 183 |
| Göynüklü Mahallesi | AK Parti | %41,6 | %48,0 | %85,9 | 1.249 |
| Güzelyalı Burgaz Mahallesi | CHP | %49,8 | %37,7 | %78,8 | 5.886 |
| Güzelyalı Eğitim Mahallesi | CHP | %49,7 | %36,7 | %79,4 | 10.506 |
| Güzelyalı Siteler Mahallesi | CHP | %51,9 | %34,6 | %81,0 | 8.410 |
| Güzelyalı Yalı Mahallesi | CHP | %55,9 | %33,2 | %75,0 | 7.153 |
| Halitpaşa Mahallesi | CHP | %59,5 | %28,7 | %78,1 | 13.327 |
| Hançerli Mahallesi | CHP | %58,3 | %24,8 | %95,5 | 288 |
| Hasanbey Mahallesi | CHP | %50,1 | %36,2 | %81,7 | 3.203 |
| Hasköy Mahallesi | CHP | %47,3 | %41,0 | %92,8 | 853 |
| Işıklı Mahallesi | CHP | %48,8 | %42,5 | %95,3 | 343 |
| İpekyayla Mahallesi | AK Parti | %23,0 | %67,5 | %95,7 | 305 |
| Kaymakoba Mahallesi | AK Parti | %34,5 | %56,9 | %91,6 | 286 |
| Kumyaka Mahallesi | CHP | %61,8 | %26,9 | %83,1 | 629 |
| Küçükyenice Mahallesi | CHP | %51,6 | %38,2 | %96,6 | 207 |
| Mesudiye Mahallesi | CHP | %47,3 | %45,4 | %89,6 | 547 |
| Mirzaoba Mahallesi | CHP | %54,1 | %39,1 | %96,2 | 450 |
| Mürsel Mahallesi | CHP | %70,0 | %19,1 | %84,6 | 1.703 |
| Mütareke Mahallesi | CHP | %57,6 | %28,8 | %90,5 | 538 |
| Orhaniye Mahallesi | CHP | %63,2 | %27,1 | %93,0 | 171 |
| Ömerbey Mahallesi | CHP | %54,2 | %33,3 | %78,7 | 6.568 |
| Söğütpınar Mahallesi | AK Parti | %44,8 | %47,2 | %87,6 | 251 |
| Şükrüçavuş Mahallesi | CHP | %46,3 | %41,7 | %83,4 | 3.214 |
| Tirilye Mahallesi | CHP | %59,7 | %34,9 | %85,9 | 1.242 |
| Ülkü Mahallesi | AK Parti | %16,0 | %72,5 | %94,4 | 787 |
| Yalıçiftlik Mahallesi | CHP | %71,7 | %18,4 | %91,0 | 389 |
| Yaman Mahallesi | AK Parti | %44,1 | %45,2 | %99,0 | 98 |
| Yaylacık Mahallesi | CHP | %72,3 | %22,7 | %96,8 | 126 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %54,2 | %32,0 | %78,0 | 6.508 |
| Yörükali Mahallesi | AK Parti | %36,8 | %53,4 | %88,6 | 509 |
| Yörükyenicesi Mahallesi | AK Parti | %31,8 | %56,6 | %94,8 | 307 |
İlgili sonuçlar