Karadonlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Karadonlu Mahallesi sonuçlarında AK Parti %35,1 ile birinci, CHP %28,0 ile ikinci; fark 7,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 2,7 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %11,5 (+11,1 puan). AK Parti oy oranında Oğuzlar ilçesindeki 13 mahalle ve köy arasında 10'uncu sırada. 1 sandık, 346 kayıtlı seçmen. Katılım %86,7 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Karadonlu Mahallesi | Oğuzlar | Çorum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 98 | %35,1 | %36,0 | %34,1 | %32,4 | +2,7 |
| CHP | 78 | %28,0 | %25,3 | %26,2 | %34,5 | −6,6 |
| MHP | 33 | %11,8 | %15,5 | %20,1 | %6,6 | +5,2 |
| Bağımsızlar | 32 | %11,5 | %10,6 | %0,6 | %0,3 | +11,1 |
| Yeniden Refah | 14 | %5,0 | %4,8 | %9,1 | %7,0 | −2,0 |
| İYİ Parti | 12 | %4,3 | %1,7 | %3,7 | %4,6 | −0,3 |
| BTP | 7 | %2,5 | %1,9 | %0,4 | %0,4 | +2,1 |
| Zafer Partisi | 2 | %0,7 | %0,9 | %1,7 | %2,4 | −1,7 |
| Saadet | 1 | %0,4 | %0,9 | %1,3 | %1,3 | −0,9 |
| Büyük Birlik | 1 | %0,4 | %0,5 | %1,2 | %1,3 | −0,9 |
| DP | 1 | %0,4 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 346 | 300 | %86,7 | 279 | 21 |
Oğuzlar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Karadonlu Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Oğuzlar sonuçları
- Ağaççamı Köyü seçim sonuçları
- Asarçay Mahallesi seçim sonuçları
- Birtatlı Mahallesi seçim sonuçları
- Cevizli Köyü seçim sonuçları
- Çarşı Mahallesi seçim sonuçları
- Çeşme Mahallesi seçim sonuçları
- Derinöz Köyü seçim sonuçları
- Erenler Köyü seçim sonuçları
- Gölbaşı Mahallesi seçim sonuçları
- Kayı Köyü seçim sonuçları
- Kızılcapelit Mahallesi seçim sonuçları
- Şaphane Köyü seçim sonuçları
- Çorum sonuçları
- Türkiye geneli 2024 Yerel Seçim Meclis