Gerzele Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Gerzele Mahallesi sonuçlarında CHP %57,2 ile birinci, AK Parti %28,6 ile ikinci; fark 28,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 22,7 puan üstünde. CHP oy oranında Merkezefendi ilçesindeki 50 mahalle ve köy arasında 8'inci sırada. 32 sandık, 10.791 kayıtlı seçmen. Katılım %82,9 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Gerzele Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Gerzele Mahallesi, Merkezefendi, Denizli, Türkiye karşılaştırması
PartiOyGerzele MahallesiMerkezefendiDenizliTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP4.982%57,2%52,9%47,7%34,5+22,7
AK Parti2.491%28,6%32,0%30,5%32,4−3,8
İYİ Parti419%4,8%3,8%7,0%4,6+0,2
Zafer Partisi309%3,5%3,0%2,2%2,4+1,1
Yeniden Refah128%1,5%2,1%3,7%7,0−5,5
Büyük Birlik77%0,9%0,9%2,1%1,3−0,4
TİP49%0,6%0,3%0,2%0,6−0,1
Memleket48%0,6%0,6%0,4%0,3+0,3
DEVA Partisi46%0,5%0,4%0,4%0,5+0,1
DEM Parti42%0,5%2,4%1,2%5,8−5,3
BTP28%0,3%0,3%0,3%0,4−0,0
Saadet21%0,2%0,3%0,3%1,3−1,1
SOL Parti12%0,1%0,1%0,1%0,2−0,0
TKP10%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
HÜDA PAR9%0,1%0,2%0,1%0,7−0,6
DP8%0,1%0,2%0,4%0,3−0,2
EMEP8%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Vatan Partisi8%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
DSP5%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
Millet3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
TKH3%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Gerzele Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3210.7918.950%82,98.706244

Merkezefendi ilçesindeki diğer mahalle ve köyler