Arslanlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Arslanlı Mahallesi sonuçlarında MHP %34,5 ile birinci, CHP %26,9 ile ikinci; fark 7,6 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,6) 27,9 puan üstünde. MHP oy oranında Erzincan Merkez ilçesindeki 144 mahalle ve köy arasında 43'üncü sırada. 11 sandık, 3.761 kayıtlı seçmen. Katılım %76,3 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Arslanlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Arslanlı Mahallesi, Erzincan Merkez, Erzincan, Türkiye karşılaştırması
PartiOyArslanlı MahallesiErzincan MerkezErzincanTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
MHP939%34,5%28,9%28,7%6,6+27,9
CHP731%26,9%29,5%27,8%34,5−7,7
AK Parti652%24,0%26,5%28,6%32,4−8,5
Yeniden Refah114%4,2%4,5%4,2%7,0−2,8
İYİ Parti105%3,9%2,1%1,8%4,6−0,7
Saadet48%1,8%1,9%1,4%1,3+0,5
BTP36%1,3%1,2%0,9%0,4+1,0
TİP24%0,9%1,8%1,5%0,6+0,3
DP20%0,7%1,0%0,9%0,3+0,4
Büyük Birlik13%0,5%0,6%1,2%1,3−0,8
DEVA Partisi13%0,5%0,6%0,4%0,5+0,0
Vatan Partisi8%0,3%0,2%0,2%0,1+0,2
Millet8%0,3%0,2%0,2%0,1+0,2
HÜDA PAR5%0,2%0,4%0,3%0,7−0,5
SOL Parti3%0,1%0,2%0,1%0,2−0,0
DSP2%0,1%0,4%0,5%0,1−0,0
Arslanlı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
113.7612.870%76,32.721149

Erzincan Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler