Palandöken 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Palandöken sonuçlarında AK Parti %39,7 ile birinci, İYİ Parti %19,6 ile ikinci; fark 20,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 7,3 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,6 (+15,0 puan). 26 mahalle ve köy arasından 25'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yağmurcuk Mahallesi (%83,9); İYİ Parti en güçlü Şehitler Mahallesi (%28,0). Katılım %65,9 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Palandöken 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Palandöken, Erzurum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Palandöken | Erzurum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 30.232 | %39,7 | %40,0 | %32,4 | +7,3 |
| İYİ Parti | 14.940 | %19,6 | %12,1 | %4,6 | +15,0 |
| Yeniden Refah | 11.404 | %15,0 | %17,4 | %7,0 | +8,0 |
| Zafer Partisi | 5.498 | %7,2 | %3,7 | %2,4 | +4,8 |
| CHP | 3.945 | %5,2 | %6,3 | %34,5 | −29,3 |
| DEM Parti | 3.474 | %4,6 | %6,9 | %5,8 | −1,2 |
| Büyük Birlik | 2.235 | %2,9 | %5,0 | %1,3 | +1,7 |
| Saadet | 1.870 | %2,5 | %2,1 | %1,3 | +1,2 |
| DEVA Partisi | 828 | %1,1 | %1,0 | %0,5 | +0,6 |
| DP | 461 | %0,6 | %0,9 | %0,3 | +0,3 |
| Milli Yol | 351 | %0,5 | %0,3 | %0,0 | +0,4 |
| HÜDA PAR | 305 | %0,4 | %0,3 | %0,7 | −0,3 |
| BTP | 145 | %0,2 | %0,3 | %0,4 | −0,2 |
| TKP | 103 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
| SOL Parti | 93 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| TİP | 85 | %0,1 | %0,1 | %0,6 | −0,5 |
| Vatan Partisi | 66 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 59 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Palandöken seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 378 | 123.087 | 81.116 | %65,9 | 76.094 | 5.022 |
Palandöken mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdurrahman Gazi Mahallesi | AK Parti | %37,2 | %11,5 | %60,1 | 16.494 |
| Adnan Menderes Mahallesi | AK Parti | %40,4 | %21,0 | %66,8 | 19.893 |
| Ali Bezirgan Mahallesi | AK Parti | %39,5 | %23,7 | %102,6 | 78 |
| Aziziye Mahallesi | AK Parti | %60,9 | %10,9 | %102,0 | 49 |
| Börekli Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %9,2 | %98,2 | 228 |
| Çeperli Mahallesi | AK Parti | %46,6 | %5,2 | %68,6 | 86 |
| Dereboğazı Mahallesi | AK Parti | %61,2 | %10,5 | %89,3 | 590 |
| Güllü Mahallesi | AK Parti | %46,7 | %14,0 | %94,1 | 118 |
| Güzelyurt Mahallesi | AK Parti | %52,8 | %22,3 | %94,9 | 214 |
| Hancığaz Mahallesi | AK Parti | %59,1 | %6,8 | %94,0 | 50 |
| Hüseyin Avni Ulaş Mahallesi | AK Parti | %38,6 | %21,5 | %68,0 | 35.737 |
| Konaklı Mahallesi | AK Parti | %69,4 | %8,1 | %103,0 | 201 |
| Kümbet Mahallesi | AK Parti | %52,0 | %21,7 | %91,3 | 254 |
| Müftü Solakzade Mahallesi | AK Parti | %41,7 | %21,5 | %66,0 | 17.754 |
| Nene Hatun Mahallesi | AK Parti | %39,7 | %1,4 | %91,5 | 165 |
| Sığırlı Mahallesi | AK Parti | %75,4 | %3,5 | %75,0 | 80 |
| Şehitler Mahallesi | AK Parti | %45,0 | %28,0 | %105,4 | 111 |
| Taşlıgüney Mahallesi | AK Parti | %62,2 | %11,0 | %90,8 | 207 |
| Tekkederesi Mahallesi | AK Parti | %58,5 | %10,2 | %95,6 | 158 |
| Tepeköy Mahallesi | AK Parti | %55,2 | %2,9 | %67,1 | 164 |
| Toparlak Mahallesi | AK Parti | %71,0 | %4,8 | %88,7 | 213 |
| Uzun Ahmet Mahallesi | AK Parti | %71,6 | %3,7 | %84,3 | 102 |
| Yağmurcuk Mahallesi | AK Parti | %83,9 | %5,7 | %93,9 | 346 |
| Yıkılgan Mahallesi | Yeniden Refah | %37,0 | %11,1 | %88,9 | 54 |
| Yukarıyenice Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %19,6 | %86,6 | 119 |
| Yunusemre Mahallesi | AK Parti | %37,5 | %20,7 | %62,9 | 29.622 |
İlgili sonuçlar