Zafer Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Zafer Mahallesi sonuçlarında CHP %44,2 ile birinci, AK Parti %41,5 ile ikinci; fark 2,8 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 9,7 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %41,5 (+9,1 puan). CHP oy oranında Tepebaşı ilçesindeki 92 mahalle ve köy arasında 48'inci sırada. 32 sandık, 10.718 kayıtlı seçmen. Katılım %77,0 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Zafer Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Zafer Mahallesi, Tepebaşı, Eskişehir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyZafer MahallesiTepebaşıEskişehirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP3.527%44,2%50,3%48,1%34,5+9,7
AK Parti3.307%41,5%36,2%34,3%32,4+9,1
Zafer Partisi283%3,6%4,2%3,5%2,4+1,1
İYİ Parti277%3,5%3,1%3,6%4,6−1,1
Yeniden Refah202%2,5%2,0%2,3%7,0−4,4
DEM Parti169%2,1%1,2%0,9%5,8−3,7
Saadet53%0,7%0,6%0,6%1,3−0,6
BTP22%0,3%0,4%0,4%0,4−0,1
Memleket21%0,3%0,3%0,3%0,3+0,0
DEVA Partisi19%0,2%0,2%0,2%0,5−0,2
Millet13%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
DSP12%0,2%0,2%1,3%0,1+0,0
HÜDA PAR12%0,2%0,1%0,1%0,7−0,5
DP11%0,1%0,1%0,2%0,3−0,2
TKP9%0,1%0,2%0,2%0,2−0,1
EMEP8%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
TİP7%0,1%0,3%0,2%0,6−0,5
TKH6%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
ANAP6%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
Vatan Partisi4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
SOL Parti2%0,0%0,1%0,1%0,2−0,1
HKP1%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Zafer Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3210.7188.248%77,07.971277

Tepebaşı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler