Karkamış 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Karkamış sonuçlarında CHP %37,9 ile birinci, MHP %37,1 ile ikinci; fark 0,8 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 3,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %37,1 (+30,5 puan). 39 mahalle ve köy arasından 14'ünde CHP önde. CHP en güçlü Erenyolu Mahallesi (%76,4); MHP en güçlü Balaban Mahallesi (%72,5). Katılım %91,2 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karkamış 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Karkamış, Gaziantep, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karkamış | Gaziantep | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.406 | %37,9 | %28,4 | %34,5 | +3,4 |
| MHP | 2.354 | %37,1 | %1,6 | %6,6 | +30,5 |
| İYİ Parti | 1.309 | %20,6 | %2,2 | %4,6 | +16,0 |
| Yeniden Refah | 107 | %1,7 | %16,6 | %7,0 | −5,3 |
| HÜDA PAR | 34 | %0,5 | %1,8 | %0,7 | −0,2 |
| Zafer Partisi | 33 | %0,5 | %2,6 | %2,4 | −1,9 |
| Büyük Birlik | 17 | %0,3 | %1,3 | %1,3 | −1,0 |
| DEVA Partisi | 17 | %0,3 | %0,7 | %0,5 | −0,2 |
| DEM Parti | 16 | %0,3 | %5,5 | %5,8 | −5,5 |
| Saadet | 16 | %0,3 | %1,2 | %1,3 | −1,0 |
| Gelecek Partisi | 11 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TİP | 8 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
| Millet | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 6 | %0,1 | %0,5 | %0,4 | −0,3 |
| ANAP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| DSP | 3 | %0,0 | %0,2 | %0,1 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| DP | 1 | %0,0 | %0,2 | %0,3 | −0,3 |
Karkamış seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 46 | 7.334 | 6.686 | %91,2 | 6.353 | 333 |
Karkamış mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaköy Mahallesi | İYİ Parti | %29,5 | %25,0 | %96,6 | 265 |
| Alaçalı Mahallesi | CHP | %61,0 | %12,1 | %93,9 | 198 |
| Alagöz Mahallesi | CHP | %71,5 | %21,1 | %94,1 | 136 |
| Arıkdere Mahallesi | MHP | %36,6 | %43,4 | %88,5 | 217 |
| Ayyıldız Mahallesi | MHP | %12,9 | %58,1 | %86,9 | 107 |
| Balaban Mahallesi | MHP | %12,5 | %72,5 | %100,0 | 43 |
| Beşkılıç Mahallesi | CHP | %59,3 | %11,1 | %90,3 | 31 |
| Çarşı Mahallesi | İYİ Parti | %34,0 | %26,0 | %85,1 | 349 |
| Çiftlik Mahallesi | MHP | %30,3 | %59,2 | %89,9 | 437 |
| Eceler Mahallesi | CHP | %53,2 | %34,2 | %96,1 | 203 |
| Elifoğlu Mahallesi | İYİ Parti | %31,4 | %33,5 | %95,2 | 375 |
| Erenyolu Mahallesi | CHP | %76,4 | %22,5 | %96,8 | 95 |
| Etiler Mahallesi | MHP | %34,9 | %38,1 | %80,6 | 859 |
| Gürçay Mahallesi | MHP | %5,2 | %50,0 | %95,0 | 101 |
| Karacurun Mahallesi | CHP | %52,0 | %35,4 | %93,2 | 146 |
| Karanfil Mahallesi | İYİ Parti | %29,6 | %20,4 | %100,0 | 103 |
| Karşıyaka Mahallesi | MHP | %39,7 | %46,1 | %89,3 | 731 |
| Kelekli Mahallesi | İYİ Parti | %24,4 | %30,6 | %94,2 | 534 |
| Kepirler Mahallesi | MHP | %20,5 | %66,7 | %97,5 | 40 |
| Kıvırcık Mahallesi | MHP | %21,4 | %37,1 | %83,0 | 176 |
| Korkmazlar Mahallesi | İYİ Parti | %12,1 | %34,5 | %101,7 | 59 |
| Kuruyazı Mahallesi | MHP | %16,5 | %52,9 | %95,6 | 91 |
| Lojmanlar Mahallesi | CHP | %43,3 | %26,9 | %86,0 | 86 |
| Öncüler Mahallesi | CHP | %55,1 | %27,1 | %81,0 | 153 |
| Örmetaş Mahallesi | MHP | %1,9 | %72,2 | %103,8 | 53 |
| Savaş Mahallesi | İYİ Parti | %20,0 | %20,0 | %100,0 | 16 |
| Soylu Mahallesi | CHP | %64,9 | %21,9 | %80,0 | 200 |
| Subağı Mahallesi | MHP | %40,2 | %53,6 | %102,0 | 100 |
| Şenlik Mahallesi | CHP | %63,2 | %26,3 | %116,7 | 18 |
| Teketaşı Mahallesi | CHP | %60,0 | %12,9 | %94,9 | 78 |
| Tosunlu Mahallesi | MHP | %42,0 | %47,0 | %97,2 | 107 |
| Türkyurdu Mahallesi | CHP | %51,9 | %14,8 | %90,0 | 30 |
| Yarımca Mahallesi | MHP | %12,0 | %68,0 | %103,8 | 52 |
| Yaşar Mahallesi | MHP | %35,7 | %54,9 | %96,4 | 223 |
| Yazır Mahallesi | CHP | %72,4 | %18,7 | %97,1 | 139 |
| Yeşerti Mahallesi | CHP | %54,4 | %34,0 | %93,4 | 274 |
| Yolağzı Mahallesi | İYİ Parti | %32,2 | %8,5 | %96,6 | 233 |
| Yurtbağı Mahallesi | MHP | %39,6 | %55,4 | %97,9 | 145 |
| Zührecik Mahallesi | MHP | %27,4 | %56,4 | %96,9 | 131 |
İlgili sonuçlar