Kavaklar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Kavaklar Mahallesi sonuçlarında CHP %51,9 ile birinci, AK Parti %30,7 ile ikinci; fark 21,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 17,4 puan üstünde. CHP oy oranında Giresun Merkez ilçesindeki 86 mahalle ve köy arasında 18'inci sırada. 15 sandık, 5.187 kayıtlı seçmen. Katılım %77,4 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Kavaklar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kavaklar Mahallesi, Giresun Merkez, Giresun, Türkiye karşılaştırması
PartiOyKavaklar MahallesiGiresun MerkezGiresunTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.989%51,9%45,3%29,9%34,5+17,4
AK Parti1.176%30,7%33,5%36,8%32,4−1,7
MHP191%5,0%7,4%16,6%6,6−1,6
Yeniden Refah126%3,3%4,3%5,7%7,0−3,7
İYİ Parti86%2,2%2,8%5,4%4,6−2,3
Zafer Partisi81%2,1%2,0%0,6%2,4−0,3
Saadet62%1,6%1,4%1,6%1,3+0,3
Memleket26%0,7%0,4%0,2%0,3+0,4
BTP25%0,7%0,4%0,4%0,4+0,3
ANAP16%0,4%0,2%0,1%0,0+0,4
Büyük Birlik10%0,3%0,9%1,0%1,3−1,0
DEVA Partisi10%0,3%0,2%0,2%0,5−0,2
DP8%0,2%0,1%0,3%0,3−0,1
TİP7%0,2%0,2%0,2%0,6−0,4
SOL Parti4%0,1%0,1%0,2%0,2−0,1
DEM Parti4%0,1%0,1%0,0%5,8−5,7
HÜDA PAR3%0,1%0,1%0,2%0,7−0,6
Vatan Partisi3%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Millet2%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
DSP1%0,0%0,1%0,0%0,1−0,1
Kavaklar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
155.1874.017%77,43.830187

Giresun Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler