Aktaş Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Aktaş Mahallesi sonuçlarında İYİ Parti %38,9 ile birinci, MHP %18,2 ile ikinci; fark 20,6 puan. İYİ Parti burada Türkiye ortalamasının (%4,6) 34,3 puan üstünde. Büyük Birlik Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,0 (+15,7 puan). İYİ Parti oy oranında Kumlu ilçesindeki 16 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 3 sandık, 883 kayıtlı seçmen. Katılım %86,9 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Aktaş Mahallesi | Kumlu | Hatay | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İYİ Parti | 288 | %38,9 | %10,0 | %3,5 | %4,6 | +34,3 |
| MHP | 135 | %18,2 | %28,6 | %5,6 | %6,6 | +11,6 |
| Büyük Birlik | 126 | %17,0 | %34,4 | %1,5 | %1,3 | +15,7 |
| CHP | 86 | %11,6 | %19,3 | %36,3 | %34,5 | −22,9 |
| SOL Parti | 70 | %9,4 | %1,2 | %0,2 | %0,2 | +9,3 |
| Yeniden Refah | 26 | %3,5 | %3,5 | %5,4 | %7,0 | −3,5 |
| DEVA Partisi | 5 | %0,7 | %0,1 | %0,5 | %0,5 | +0,2 |
| Saadet | 2 | %0,3 | %1,0 | %1,5 | %1,3 | −1,0 |
| BTP | 2 | %0,3 | %1,2 | %0,3 | %0,4 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 1 | %0,1 | %0,5 | %0,2 | %0,7 | −0,6 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 3 | 883 | 767 | %86,9 | 741 | 26 |
Kumlu ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Aktaş Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Kumlu sonuçları
- Akkerpiç Mahallesi seçim sonuçları
- Akkuyu Mahallesi seçim sonuçları
- Akpınar Mahallesi seçim sonuçları
- Batıayrancı Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Doğuayrancı Mahallesi seçim sonuçları
- Fevzi Çakmak Mahallesi seçim sonuçları
- Gökçeoğlu Mahallesi seçim sonuçları
- Gülova Mahallesi seçim sonuçları
- Hatayhamamı Mahallesi seçim sonuçları
- Kaletepe Mahallesi seçim sonuçları
- Kelli Mahallesi seçim sonuçları
- Kırcaoğlu Mahallesi seçim sonuçları
- Muharrem Mahallesi seçim sonuçları
- Yeniköy Mahallesi seçim sonuçları
- Hatay sonuçları
- Türkiye geneli 2024 Yerel Seçim Meclis