İçerenköy Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

İçerenköy Mahallesi sonuçlarında CHP %55,9 ile birinci, AK Parti %32,6 ile ikinci; fark 23,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 21,4 puan üstünde. CHP oy oranında Ataşehir ilçesindeki 17 mahalle ve köy arasında 7'nci sırada. 164 sandık, 56.137 kayıtlı seçmen. Katılım %81,6 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

İçerenköy Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — İçerenköy Mahallesi, Ataşehir, İstanbul, Türkiye karşılaştırması
PartiOyİçerenköy MahallesiAtaşehirİstanbulTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP25.026%55,9%53,9%45,8%34,5+21,4
AK Parti14.604%32,6%34,5%38,2%32,4+0,2
Zafer Partisi1.660%3,7%3,6%3,6%2,4+1,3
Yeniden Refah776%1,7%1,9%3,8%7,0−5,2
İYİ Parti764%1,7%1,7%1,5%4,6−2,9
TİP474%1,1%0,9%0,7%0,6+0,4
Memleket310%0,7%0,6%0,3%0,3+0,4
Saadet284%0,6%0,8%1,0%1,3−0,7
TKP192%0,4%0,3%0,3%0,2+0,2
BTP109%0,2%0,3%0,3%0,4−0,1
Büyük Birlik103%0,2%0,4%0,4%1,3−1,1
DEVA Partisi95%0,2%0,3%0,3%0,5−0,2
EMEP85%0,2%0,2%0,1%0,1+0,1
SOL Parti74%0,2%0,2%0,2%0,2+0,0
Vatan Partisi54%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
TKH47%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
HÜDA PAR34%0,1%0,1%0,3%0,7−0,6
DSP25%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
DP19%0,0%0,1%0,1%0,3−0,3
Millet12%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
Milli Yol5%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
İçerenköy Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
16456.13745.802%81,644.7521.050

Ataşehir ilçesindeki diğer mahalle ve köyler