Oruçreis Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Oruçreis Mahallesi sonuçlarında AK Parti %50,8 ile birinci, CHP %33,1 ile ikinci; fark 17,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 18,4 puan üstünde. AK Parti oy oranında Esenler ilçesindeki 17 mahalle ve köy arasında 6'ncı sırada. 73 sandık, 24.918 kayıtlı seçmen. Katılım %78,5 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Oruçreis Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Oruçreis Mahallesi, Esenler, İstanbul, Türkiye karşılaştırması
PartiOyOruçreis MahallesiEsenlerİstanbulTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti9.593%50,8%49,8%38,2%32,4+18,4
CHP6.250%33,1%33,0%45,8%34,5−1,4
Yeniden Refah1.250%6,6%6,6%3,8%7,0−0,4
Zafer Partisi707%3,7%4,3%3,6%2,4+1,3
Saadet362%1,9%2,3%1,0%1,3+0,6
İYİ Parti182%1,0%1,3%1,5%4,6−3,6
SOL Parti87%0,5%0,3%0,2%0,2+0,3
TİP74%0,4%0,4%0,7%0,6−0,2
HÜDA PAR74%0,4%0,4%0,3%0,7−0,3
DEVA Partisi64%0,3%0,4%0,3%0,5−0,1
Gelecek Partisi46%0,2%0,2%0,1%0,1+0,1
DP45%0,2%0,2%0,1%0,3−0,1
TKP33%0,2%0,1%0,3%0,2−0,1
DSP31%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
BTP28%0,1%0,2%0,3%0,4−0,2
Vatan Partisi27%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
EMEP16%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Millet10%0,1%0,1%0,0%0,1−0,0
TKH8%0,0%0,0%0,1%0,0−0,0
Milli Yol6%0,0%0,1%0,0%0,0+0,0
Oruçreis Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
7324.91819.568%78,518.893675

Esenler ilçesindeki diğer mahalle ve köyler