Zafer Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Zafer Mahallesi sonuçlarında CHP %50,5 ile birinci, AK Parti %35,7 ile ikinci; fark 14,8 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 16,0 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %35,7 (+3,2 puan). CHP oy oranında Esenyurt ilçesindeki 43 mahalle ve köy arasında 13'üncü sırada. 34 sandık, 11.875 kayıtlı seçmen. Katılım %67,2 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Zafer Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Zafer Mahallesi, Esenyurt, İstanbul, Türkiye karşılaştırması
PartiOyZafer MahallesiEsenyurtİstanbulTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP3.916%50,5%47,9%45,8%34,5+16,0
AK Parti2.767%35,7%38,0%38,2%32,4+3,2
Zafer Partisi424%5,5%3,9%3,6%2,4+3,0
Yeniden Refah179%2,3%3,5%3,8%7,0−4,7
İYİ Parti112%1,4%1,4%1,5%4,6−3,1
TİP59%0,8%0,6%0,7%0,6+0,1
Saadet50%0,6%0,6%1,0%1,3−0,7
HÜDA PAR42%0,5%0,4%0,3%0,7−0,1
DEVA Partisi41%0,5%0,6%0,3%0,5+0,1
Memleket33%0,4%0,6%0,3%0,3+0,2
Bağımsızlar31%0,4%0,3%0,1%0,3+0,1
SOL Parti21%0,3%0,6%0,2%0,2+0,1
Gelecek Partisi20%0,3%0,3%0,1%0,1+0,1
EMEP15%0,2%0,2%0,1%0,1+0,1
TKP13%0,2%0,2%0,3%0,2−0,1
BTP12%0,2%0,3%0,3%0,4−0,2
DSP8%0,1%0,2%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
AB Parti4%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
Millet3%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
HKP2%0,0%0,1%0,0%0,0+0,0
Abp2%0,0%0,1%0,0%0,0+0,0
Zafer Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3411.8757.976%67,27.758218

Esenyurt ilçesindeki diğer mahalle ve köyler