Postacılar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Postacılar Mahallesi sonuçlarında CHP %48,6 ile birinci, AK Parti %33,5 ile ikinci; fark 15,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 14,0 puan üstünde. CHP oy oranında Bayraklı ilçesindeki 24 mahalle ve köy arasında 8'inci sırada. 28 sandık, 9.686 kayıtlı seçmen. Katılım %78,1 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Postacılar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Postacılar Mahallesi, Bayraklı, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyPostacılar MahallesiBayraklıİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP3.515%48,6%45,3%48,3%34,5+14,0
AK Parti2.428%33,5%37,2%31,0%32,4+1,1
DEM Parti489%6,8%5,1%4,5%5,8+1,0
Zafer Partisi230%3,2%3,8%3,3%2,4+0,7
İYİ Parti205%2,8%3,1%4,0%4,6−1,8
Yeniden Refah128%1,8%1,5%1,2%7,0−5,2
TİP57%0,8%0,8%1,4%0,6+0,2
Saadet35%0,5%0,5%0,4%1,3−0,8
BTP25%0,3%0,3%0,4%0,4−0,0
Memleket22%0,3%0,4%0,6%0,3+0,1
TKP20%0,3%0,5%0,5%0,2+0,0
DEVA Partisi18%0,2%0,4%0,3%0,5−0,2
TKH15%0,2%0,1%0,1%0,0+0,2
DP13%0,2%0,2%0,6%0,3−0,2
Vatan Partisi11%0,2%0,1%0,1%0,1+0,0
SOL Parti8%0,1%0,1%0,1%0,2−0,0
EMEP7%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
DSP6%0,1%0,2%0,2%0,1−0,0
HÜDA PAR4%0,1%0,1%0,2%0,7−0,6
AP3%0,0%0,1%0,0%0,0+0,0
Postacılar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
289.6867.566%78,17.239327

Bayraklı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler