Uğur Mumcu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Uğur Mumcu Mahallesi sonuçlarında AK Parti %49,6 ile birinci, CHP %35,7 ile ikinci; fark 13,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 17,2 puan üstünde. AK Parti oy oranında Karabağlar ilçesindeki 58 mahalle ve köy arasında 13'üncü sırada. 19 sandık, 6.513 kayıtlı seçmen. Katılım %77,4 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Uğur Mumcu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Uğur Mumcu Mahallesi, Karabağlar, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyUğur Mumcu MahallesiKarabağlarİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti2.398%49,6%37,6%31,0%32,4+17,2
CHP1.727%35,7%44,7%48,3%34,5+1,2
DEM Parti190%3,9%6,2%4,5%5,8−1,9
Zafer Partisi165%3,4%3,8%3,3%2,4+1,0
İYİ Parti106%2,2%2,6%4,0%4,6−2,4
Yeniden Refah97%2,0%1,4%1,2%7,0−5,0
Saadet37%0,8%0,6%0,4%1,3−0,5
Memleket25%0,5%0,4%0,6%0,3+0,3
TİP23%0,5%0,7%1,4%0,6−0,1
BTP17%0,4%0,3%0,4%0,4−0,0
DEVA Partisi14%0,3%0,5%0,3%0,5−0,2
DSP9%0,2%0,1%0,2%0,1+0,1
TKP6%0,1%0,3%0,5%0,2−0,1
ANAP6%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
DP4%0,1%0,1%0,6%0,3−0,3
HÜDA PAR4%0,1%0,1%0,2%0,7−0,6
SOL Parti4%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
Vatan Partisi3%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
EMEP1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Uğur Mumcu Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
196.5135.041%77,44.836205

Karabağlar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler