Huzur Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Huzur Mahallesi sonuçlarında AK Parti %45,5 ile birinci, CHP %41,6 ile ikinci; fark 3,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 13,1 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %41,6 (+7,1 puan). AK Parti oy oranında Konak ilçesindeki 111 mahalle ve köy arasında 29'uncu sırada. 6 sandık, 1.773 kayıtlı seçmen. Katılım %80,5 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Huzur Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Huzur Mahallesi, Konak, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyHuzur MahallesiKonakİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti600%45,5%30,3%31,0%32,4+13,1
CHP549%41,6%51,7%48,3%34,5+7,1
Zafer Partisi50%3,8%3,2%3,3%2,4+1,3
İYİ Parti45%3,4%2,8%4,0%4,6−1,2
Yeniden Refah15%1,1%0,8%1,2%7,0−5,8
DEM Parti14%1,1%6,9%4,5%5,8−4,7
Saadet10%0,8%0,4%0,4%1,3−0,5
TİP7%0,5%1,1%1,4%0,6−0,1
Memleket6%0,5%0,4%0,6%0,3+0,2
BTP4%0,3%0,4%0,4%0,4−0,1
DEVA Partisi4%0,3%0,3%0,3%0,5−0,1
Vatan Partisi3%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
DP2%0,2%0,1%0,6%0,3−0,2
DSP2%0,2%0,1%0,2%0,1+0,0
SOL Parti2%0,2%0,1%0,1%0,2−0,0
Abp2%0,2%0,2%0,0%0,0+0,1
TKP1%0,1%0,4%0,5%0,2−0,2
Bağımsızlar1%0,1%0,0%0,2%0,3−0,3
HÜDA PAR1%0,1%0,2%0,2%0,7−0,6
EMEP1%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Huzur Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
61.7731.428%80,51.319109

Konak ilçesindeki diğer mahalle ve köyler