İstiklal Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

İstiklal Mahallesi sonuçlarında CHP %52,5 ile birinci, AK Parti %32,4 ile ikinci; fark 20,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 18,0 puan üstünde. CHP oy oranında Menemen ilçesindeki 65 mahalle ve köy arasında 7'nci sırada. 30 sandık, 10.379 kayıtlı seçmen. Katılım %78,5 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

İstiklal Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — İstiklal Mahallesi, Menemen, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyİstiklal MahallesiMenemenİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP4.173%52,5%38,8%48,3%34,5+18,0
AK Parti2.580%32,4%41,5%31,0%32,4+0,0
Zafer Partisi362%4,6%3,2%3,3%2,4+2,1
DEM Parti241%3,0%8,6%4,5%5,8−2,8
İYİ Parti195%2,5%3,3%4,0%4,6−2,1
TİP113%1,4%1,0%1,4%0,6+0,8
Yeniden Refah73%0,9%1,2%1,2%7,0−6,1
TKP48%0,6%0,4%0,5%0,2+0,4
BTP43%0,5%0,4%0,4%0,4+0,2
EMEP27%0,3%0,2%0,1%0,1+0,2
DEVA Partisi25%0,3%0,3%0,3%0,5−0,1
Saadet21%0,3%0,4%0,4%1,3−1,0
Bağımsızlar13%0,2%0,2%0,2%0,3−0,2
HÜDA PAR10%0,1%0,2%0,2%0,7−0,6
Vatan Partisi8%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
TKH7%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
DSP5%0,1%0,2%0,2%0,1−0,0
SOL Parti5%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
Ocak3%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
İstiklal Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3010.3798.148%78,57.952196

Menemen ilçesindeki diğer mahalle ve köyler